Edukacja

• 12 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2962

Szachy: Sukces SP 2 Pawłowice

W piątek 5 kwietnia w Akademii Polonijnej w Częstochowie rozegrano finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach, w którym uczestniczyli uczniowie SP 2 Pawłowice - Witek Klepek i Jakub Majewski.

Prawo startu w tych rozgrywkach uzyskało po 15 najlepszych drużyn województwa śląskiego osobno wśród chłopców i dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych. Drużyny te zostały wyłonione z dwuetapowych eliminacji - kolejno miejskich i rejonowych.

Wystartowało 56 dwuosobowych drużyn, najlepszych w województwie śląskim. Wśród uczestników turnieju byli medaliści Mistrzostw Polski Juniorów, zawodnicy, którzy zajęli wysokie miejsca w Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów.

Prawdziwym sukcesem okazał się występ naszych szóstoklasistów, którzy uzyskali medalowe III miejsce.