Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 maja 2013
  • wyświetleń: 2261

Pomagają dzieciom z Afryki

Przedszkolaki z Radostowic wzięły już udział w dwóch akcjach, których celem jest niesienie pomocy dzieciom z Afryki. O inicjatywie możemy przeczytać w artykule autorstwa Krystyny Dajki.

"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?" Martin Luther King Jr. Nad owym pytaniem zastanawialiśmy się z wychowankami w przedszkolu, i kiedy usłyszałam wiele propozycji pomocy jaką dzieci mogą ofiarować swoim najbliższym, w mojej głowie zrodził się pomysł ,aby nie skończyć tylko na słowach, ale aby słowa te zamienić w czyn. Tak też po tygodniu nasze przedszkole zaangażowało się w akcję humanitarną Pomoc dzieciom Afryki.

Nasze dzieci z włączyły się w dwie akcje niosące pomoc dzieciom w Afryce.

Pierwszą akcję przeprowadziliśmy pod hasłem "Uśmiech za jeden ołówek". Maluchy ofiarowały ołówki i inne przybory szkolne swoim rówieśnikom z czarnego lądu. Dzieci bardzo zaangażowały się w to przedsięwzięcie, ponieważ zanim przeprowadziliśmy zbiórkę w przedszkolu zapoznaliśmy się z warunkami życia w Afryce na podstawie prezentacji multimedialnych, które bardzo dokładnie zobrazowały biedę i bezsilność żyjących tam dzieci.

Przedszkolaki nie były obojętne na włączenie się w kolejną akcję zorganizowaną w przedszkolu na przełomie marca i kwietnia, która wzywała do pomocy pod hasłem " Opatrunek na ratunek". Bardzo szybko zgromadziliśmy potrzebne opatrunki, które zostały przekazane Fundacji, z którą współpracuje nasze przedszkole.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc trafi do najbardziej potrzebujących dzieci, i że artykuły plastyczne wywołają uśmiech na twarzach afrykańskich dzieci, zaś środki opatrunkowe ułatwią pracę wolontariuszom.

Dzięki tym akcjom przedszkolaki uczyły się nie tylko poszanowania i tolerancji innych kultur, ale także wrażliwości na potrzeby innych.

Pamiętajmy bowiem, że: "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." (Jan Paweł II).

Koordynator akcji Krystyna Dajka
Przedszkole Publiczne w Radostowicach


43-262 Radostowice
ul. Dworcowa 42

tel. 032 2125299

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA