Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 23 listopada 2013
  • wyświetleń: 2526

Minister nagrodził gimnazjum

Projekt "Moc kwiatów'' zrealizowany przez Gimnazjum Publiczne w Kryrach został nagrodzony przez Ministra Spraw Zagranicznych.

20 listopada poznaliśmy wyniki konkursu na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnokrajowej akcji "Polska dla wszystkich''. Nagrodzono sześć projektów, w tym także projekt Gimnazjum Publicznego w Kryrach.

Gimnazjum włączyło się w projekt "Polska dla wszystkich" pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych. Szkolna akcja nosiła nazwę "Moc kwiatów". Jej celem było propagowanie idei tolerancji wobec innych narodowości. W jej ramach uczniowie przygotowali baner promujący akcję, który został zawieszony na gimbusie, przeprowadzili wywiad z mieszkańcami naszej gminy pochodzącymi z innych państw. Wręczali ulotki zachęcające do poparcia naszej akcji na Facebooku oraz kwiaty- symbol różnorodności.

Nagroda dla Gimnazjum z Kryr - 20.11.2013 · fot.


Kolejnym ważnym punktem było odwiedzenie grobów niemieckich żołnierzy z okresu II wojny światowej, których mogiły znajdują się na terenie Kryr. Inspiracją dla uczniów była książka Pana Alojzego Kusia "Znani-Nieznani-Bezimienni". Młodzież spotkała się z mieszkańcami Kryr, którzy do tej pory sprawują opiekę na tymi grobami, wysłuchali ich opowieści, zapalili znicze.

W szkole pedagog przeprowadziła warsztaty na temat tolerancji, a grupa dzieci przedszkolnych wykonała z tej okazji pracę plastyczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i poparli nas na Facebooku, a także firmie pana Zbigniewa Czecha.

43-265 Kryry
ul. Nierad 86

tel. 032 2122323

Daria Siatka / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA