Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 20 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2204

Nagroda dla ucznia ZS w Miedźnej

W czwartek, 16 kwietnia w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku Białej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu na prezentację "Matematyka jest wszędzie". W kategorii gimnazjum bezkonkurencyjna okazała się prezentacja ucznia klasy 2a Zespołu Szkół w Miedźnej - Krzysztofa Boryczki - zatytułowana : "Matematyka Rubika".

Organizatorem konkursu był Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" oraz Kolegium Nauczycielskie w Bielsku Białej. Dyrektorzy obu placówek: Władysław Mąsior i Józef Mamorski zgodnie podkreślili bardzo wysoki poziom tegorocznej edycji. Przyznano 4 wyróżnienia oraz 3 nagrody główne w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. W kategorii gimnazjum bezkonkurencyjna okazała się prezentacja ucznia klasy 2a Zespołu Szkół w Miedźnej - Krzysztofa Boryczki - zatytułowana : "Matematyka Rubika".

Nagroda dla ucznia ZS w Miedźnej - 16.04.2015 · fot.


Krzysztof po raz kolejny pokazał, ile ciekawych matematycznych pojęć i zagadek mieści się w małej kostce. Zaprezentował również swoją zręczność w układaniu tej znanej od 40 lat łamigłówki. Krzysztof otrzymał gratulacje od członków jury w tym również od samego profesora Henryka Kąkola. Nagrodą okazał się specjalny "inspirowany kreskówką "zaczarowany ołówek" długopis mogący "pisać" w przestrzeni trójwymiarowej. Można powiedzieć, że jest to najprostsza drukarka 3D. Nagrodzony obiecał wykorzystać nowe narzędzie do stworzenia własnej kostki.

Sukces ten jest szczególnie ważny dla naszej szkoły, gdyż potwierdza słuszność decyzji stworzenia klasy dla uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A. Pietrzyk

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA