Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 8 maja 2015
  • wyświetleń: 1114

Uczniowie z Woli w Krakowie

Jest tradycją, że młodzież z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli uczestniczy w Dniach Tischnerowskich. Tegoroczne obchody odbyły się w sobotę, 25 kwietnia w Krakowie.

Gimnazjaliści pojechali na Spotkanie Filozoficzne Młodych w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, podczas którego miał miejsce finał konkursu "Rozwiń myśl" realizowanego w ramach projektu "Czytam, więc jestem! Czytamy polskich filozofów - Józef Tischner". Honorowy patronat nad konkursem objęła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Małgorzata Omilanowska. Podczas spotkania fragmenty utworów Józefa Tischnera czytał Andrzej Róg. Spektakle "Skarby księdza Tischnera", "Filozofia po góralsku" i "Hamerykon" przygotowali uczniowie szkół tischnerowskich.

Spotkania Filozoficzne Młodych są wyjątkową okazją zarówno do pogłębiania wiedzy, jak i spotkania w gronie osób, którym bliskie są ideały Józefa Tischnera. Filozofia przekłada się bowiem na życie, daje uniwersalne drogowskazy, które we współczesnym świecie są niezwykle potrzebne.

Uczniowie z Woli na Dniach Tischnerowskich - 25.04.2015 · fot.


Dni Tischnerowskie to spotkania organizowane od 15 lat w Krakowie przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego, Uniwersytet Jagielloński, Instytut Myśli Józefa Tischnera oraz Stowarzyszenie "Drogami Tischnera". Celem Dni Tischnerowskich jest popularyzowanie dorobku Józefa Tischnera i nawiązanie do ważnych współczesnych zagadnień społecznych i filozoficznych.


Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli

43-225 Wola
ul. Przemysłowa 7

tel. 032 211-83-27
fax 032 211-83-27
kom. 691 492 654

Kamila Drabek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA