Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 14 maja 2015
  • wyświetleń: 1050

Uczniowie z Woli na debatach

"Ochrona praw człowieka pozostaje w XXI wieku prawdziwym wyzwaniem. Dlatego potrzebna nam jest refleksja i debata na ten temat - prowadzona w pobliżu byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau nabiera szczególnego znaczenia i wagi" - powiedziała Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich RP, która objęła honorowy patronat nad Oświęcimskim Forum Praw Człowieka.

W piątek, 8 maja uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli wzięli udział w debatach pt. "Bóg wolności, Bóg zniewolenia" oraz "Między separatyzmem a suwerennością" podczas II Międzynarodowej konferencji Europa wobec wyzwań XXI wieku w ramach Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka. Wśród prelegentów znaleźli się naukowcy, publicyści, literaci, dyplomaci, przedstawiciele środowisk katolickich i żydowskich. W konferencji uczestniczyło ponad 150 osób: naukowcy, nauczyciele, pracownicy organizacji pozarządowych, przedstawiciele władz, stowarzyszeń, fundacji, studenci i uczniowie. Debaty odbyły się w MBP Galerii Książki i PWSZ im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Konferencji towarzyszyła wystawa "Moja wolność", którą można oglądać w oświęcimskiej Galerii Książki do 30 maja.

Uczniowie z Woli na debatach - 8.05.2015 · fot.


Temat wolności jest bardzo ważny i można go rozpatrywać w różnych aspektach - odnosząc zarówno do codziennych zdarzeń, spraw osobistych, jak i kontekstu społecznego, narodowego, globalnego. Dyskusja o granicach wolności nabiera szczególnego znaczenia w obliczu bieżących wydarzeń za naszą wschodnią granicą. "Granicą mojej wolności jest wolność drugiego człowieka" - powiedział Józef Tischner. Warto zapamiętać te słowa.

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli

43-225 Wola
ul. Przemysłowa 7

tel. 032 211-83-27
fax 032 211-83-27
kom. 691 492 654

Kamila Drabek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA