Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 14 maja 2015
  • wyświetleń: 1634

Spotkanie projektowe w ZS Miedźna

Polska to już ostatni punkt na mapie podróży uczniów i nauczycieli zaangażowanych w realizację międzynarodowego projektu w ramach programu Comenius Uczenie się przez całe życie, zatytułowanego World Asks for Sustainable Treatment Efforts - WASTE (Wsłuchaj się w głos świata - zachowaj środowisko dla przyszłych pokoleń), którego nadrzędnym celem jest podejmowanie działań w celu poprawy jakości środowiska wokół każdej szkoły zaangażowanej w projekt.

Spotkanie odbyło się w dniach 5-9 maja w Gimnazjum im. Powstańców Śląskich przy Zespole Szkół w Miedźnej. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół partnerskich z Czech, Holandii, Szwecji, Portugalii oraz Węgier.

Pobyt w Polsce rozpoczęto od spotkania z wójtem Gminy Miedźna - Bogdanem Taranowskim, który zaprosił wszystkich do Urzędu Gminy, gdzie objaśnił zasady funkcjonowania władz samorządowych i wręczył okolicznościowe upominki.

Szkoła przygotowała dla uczestników projektu liczne atrakcje oraz zadbała o to, by goście poznali podstawowe elementy lokalnej kultury - stąd wizyta w drewnianych kościołach w Grzawie i Miedźnej,
wycieczka do Krakowa, podczas której nie tylko poznawano perły kultury polskiej, ale także poruszano zagadnienia związane z zanieczyszczeniem powietrza; wyjazd do Pszczyny, gdzie poznawano lokalną florę i faunę. Przygotowano również liczne zajęcia warsztatowe, między innymi planszową grę ekologiczną oraz zajęcia plastyczne, w trakcie których uczestnicy wykonywali koszyki z surowców pochodzących z recyklingu. Podsumowanie działań projektowych odbyło się podczas uroczystej akademii w ostatnim dniu spotkania. Uroczystość uświetnił występ zespołu folklorystycznego Frydkowianie oraz koncert akordeonowy.

Spotkanie projektowe w ZS Miedźna - 5-9.05.2015 · fot.


Udział w projekcie był doskonałym sposobem na pogłębienie wiedzy o innych krajach, ich tradycjach i kulturze. To również możliwość podnoszenia poziomu znajomości języków obcych zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli oraz rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości poprzez pracę w grupie. Jednocześnie projekt umożliwił promowanie szkoły i regionu w różnych zakątkach Europy.

Organizatorzy spotkania w Polsce dziękują wójtowi Gminy Miedźna za wsparcie i życzliwość oraz poświęcony czas. Szczególnie serdeczne podziękowania organizatorzy składają wszystkim rodzicom zaangażowanym w przyjęcie zagranicznych gości. Wyrazy wdzięczności należą się również Dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom aktywnie wspierającym działania związane z realizacją zadań projektu.


ZS Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA