Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 22 maja 2015
  • 23 maja 2015
  • wyświetleń: 4042

TV: Finał "Słonecznego Tygodnia"

W piątek w Sali Widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, odbył się finał "Słonecznego Tygodnia", czyli XV Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Tygodnia pełnego różnorodnych spotkań integracyjnych, konkursów i zawodów.Jako że głównym organizatorem oraz inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie, w finałowy dzień, wyróżniającym się uczniom szkoły uroczyście nadano tytuł "Jak Król Maciuś I" oraz wręczono Odznaki Korczakowskie.

W drugiej części finału odbyło się rozdanie nagród oraz Koncert Laureatów XVII Powiatowego Przeglądu Piosenki Dla Ośrodków Kształcenia Specjalnego.

Przegląd organizowany jest przez Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie pod honorowym patronatem Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy. Stanowi coroczną prezentację dorobku artystycznego wychowanków placówek specjalnych i domów pomocy społecznej działających na terenie Powiatu Pszczyńskiego. Jego celem jest prezentacja osiągnięć muzycznych podopiecznych ośrodków oraz integracja dzieci i młodzieży poprzez muzykę, śpiew, taniec i wspólną zabawę . Ideą konkursu jest to, że wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody rzeczowe i dyplomy bez względu na zajmowane miejsce.

Finał "Słonecznego Tygodnia" - 22.05.2015 · fot.


Przesłuchania konkursowe miały miejsce 19 maja. Zgłoszono w sumie 20 grup (101 uczestników). Uczestnicy występowali przed publicznością oraz przed jury, w którego skład weszli: zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, Joanna Wiktorko - pedagog muzyki i Danuta Abramowicz - Heczko - pedagog. Laureatem nagrody Grand Prix został w tym roku Zespół "I nie ma mocnych" ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ZS3S w Pszczynie.

Tegoroczny "XVII Przegląd" został dofinansowany ze środków Pszczyńskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Organizatorzy przeglądu serdecznie dziękują Dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum Kultury Panu Michałowi Czernkowi, wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz wszystkim zaangażowanym osobom, opiekunom i nauczycielom, którzy pomogli i przyczynili się do sprawnego i udanego przebiegu imprezy.

Szkoła Podstawowa nr 23

43-200 Pszczyna
ul. Zamenhofa 5

tel. 032 210034043-200 Pszczyna
ul. Zamenhofa 5

tel. 32 210 03 40

Wojciech Czernik

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA