Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 24 maja 2015
  • wyświetleń: 2565

Uczniowie PG1 w Paryżu - zdjęcia

Niektórzy uznają Paryż za światową stolicę mody i kultury, inni nazywają go miastem zakochanych i marzeń. Wszyscy zaś przyznają, że nie ma na świecie drugiego tak bogatego w zabytki i historię, klimatycznego i stylowego miejsca. Kto raz odwiedzi Paryż, musi się w nim zakocha

Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie · fot.


O niezwykłym uroku tego miejsca przekonali się w tym roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1. Jak co roku z inicjatywy pań Elżbiety Matuli i Beaty Folek - nauczycielek języka francuskiego - zorganizowane zostały warsztaty językowe we Francji, głównie dla uczniów klas frankofońskich. We wcześniejszych latach oprócz stolicy Francji uczniowie poznali także Brukselę i Lazurowe Wybrzeże wraz z Cannes, Niceą i Saint Tropez. Tym razem zwiedzanie Paryża połączono z zabawą w znanym na całym świecie parku rozrywki Walta Disneya.

Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie
Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie · fot.


W serce miasta, na wyspę Cité, uczniowie przeszli najstarszym mostem Pont Neuf, a następnie podziwiali trzy średniowieczne budynki: katedrę Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości z Conciergerie, a także kaplicę Sainte-Chapelle. W Dzielnicy Łacińskiej mogli zobaczy budynek Sorbony, a w pobliskim Panteonie odszuka groby takich sław jak Wolter, Rousseau, Emil Zola, Wiktor Hugo i, co dla nas najważniejsze, Maria Skłodowska-Curie. Na placu Generała de Gaulle’a podziw wzbudził nie tylko Łuk Triumfalny, ale też spokój, z jakim francuscy kierowcy radzą sobie z niewyobrażalnym w tym miejscu korkiem. Duże wrażenie wywołał także plac wokół Centrum Pompidou, na którym swoje zdolności prezentowali artyści.

Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie
Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie · fot.


Nie zabrakło zwiedzania trzech największych atrakcji stolicy Francji. Uczniowie poznali Wersal, dawną siedzibę królów Francji z wszechobecnym duchem Marii Antoniny. W Luwrze, jednym z największych na świecie muzeów, starali się odszuka arcydzieła takie jak Mona Lisa Leonarda da Vinci, Wenus z Milo, czy Nike z Samotraki. Zaś na wieży Eiffla, walcząc z porywami wiatru, podziwiali zapierającą dech w piersiach panoramę Paryża. Nie zabrakło również wizyty w Pałacu Inwalidów i Muzeum Perfum Fragonard. W dzielnicy artystów Montmartre zobaczyli słynny Plac Pigalle, budynek Moulin Rouge, a także wspięli się na wzgórze z bazyliką Sacré Coeur, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Pobyt w niezwykłym Paryżu zakończył spokojny rejs po Sekwanie.

Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie
Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie · fot.


Ostatni dzień wyjazdu poświęcony został na zabawę w parku rozrywki Disneyland. Całodniowe szaleństwo miało miejsce w czterech parkach tematycznych: Fantazja z charakterystycznym zamkiem, Pogranicze w stylu Dzikiego Zachodu ze Wzgórzem Piorunów i Nawiedzonym Domem, Przygoda z Indianą Jonesem oraz Piratami z Karaibów, a także Wynalazki ze statkiem kosmicznym z Gwiezdnych Wojen. Dzień ten był uwieńczeniem warsztatów językowych - wszyscy byli zachwyceni tym magicznym bajkowym miejscem.

Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie
Uczniowie PG1 w Paryżu i Disneylandzie · fot.


Czas spędzony we Francji pozostanie niesamowitym i niezapomnianym wspomnieniem. Po raz kolejny okazało się też, że dla uczniów PG1 nie istnieją bariery językowe - świetnie posługują się językiem zarówno francuskim, jak również angielskim czy niemieckim. Takie wyjazdy udowadniają, jak ważna i przydatna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych.

43-200 Pszczyna
ul. Stefana Batorego 24

tel. 032 2103408
fax 032 2103408

Anna Kubica

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA