Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2361

Termomodernizacja ZS nr 3

Właśnie ruszył ostatni etap termomodernizacji budynku Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

Termomodernizacja ZS nr 3 Specjalnych w Pszczynie
Termomodernizacja ZS nr 3 Specjalnych w Pszczynie · fot.


20 sierpnia zakończy się gruntowna termomodernizacja budynku szkoły przy ul. Zamenhofa. W poprzednim roku została przebudowana kotłownia oraz wymienione kotły gazowe, wykonano też docieplenie ścian i stropu oraz nową elewację na budynku.

Właśnie ruszają prace w ramach ostatniego, III etapu termomodernizacji. Polega on na demontażu wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania oraz montażu nowych grzejników i orurowania w całym budynku.

Do zakończenia roku szkolnego, wykonawca będzie pracować południami, by nie dezorganizować pracy szkoły. Wszystkie roboty powinny zakończyć się przed końcem wakacji.

Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie pochłonie w sumie ponad 770 tys. zł. Na to zadanie powiat pszczyński, który jest organem prowadzącym ZS nr 3 Specjalnych, pozyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - 32 tys. zł dotacji oraz 435 tys. zł kredytu na preferencyjnych warunkach (może zostać w części umorzony po zakończeniu zadania). 305 tys. zł to wkład własny powiatu.

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie - "przed" i "po"

Termomodernizacja ZS nr 3 Specjalnych w Pszczynie · fot.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA