Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 1 lipca 2015
  • wyświetleń: 2837

Uczniowie otrzymali nagrody

Dorocznym zwyczajem na zakończenie roku szkolnego w ramach promocji Młodych Talentów Wójt Gminy Gabriela Placha przyznała nagrody uczniom wskazanym przez rady pedagogiczne gminnych szkół.

Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej nr 1 w roku szkolnym 2014/2015 uzyskał Wojciech Czyż - uczeń klasy VId. Tytuł Najlepszego Absolwenta Gimnazjum uzyskali: Łukasz Puchalik - uczeń klasy IIIb oraz Martyna Rożek - uczennica klasy IIIb.

Uczniowie otrzymali nagrody - 06.2015 · fot.


Wojtek Czyż jest uczniem wyjątkowym, nie tylko z powodu średniej ocen 5,66. Jest wszechstronnie uzdolniony. Całym sercem angażuje się w to co robi. W opinii Rady Pedagogicznej wykazał się wzorową postawą uczniowską, obowiązkowością oraz aktywnością zarówno na lekcjach, jak i w życiu szkoły. Brał udział w konkursach językowych, polonistycznych, historycznych, o tematyce religijnej, artystycznych. Pływa, śpiewa, gra na pianinie i na gitarze. Lista jego osiągnięć, jak na tak młody wiek jest długa. W konkursie z języka niemieckiego "SPRACHDOKTOR" na szczeblu wojewódzkim przez ostatnie 3 lata Wojtek nie dał żadnych szans kolegom zajmując 1 miejsca. W tym samym konkursie na szczeblu ogólnopolskim w 2013r. zajął 2 miejsce, a w 2015r. - 10 lokatę. W 2015r. zdobył tytuł Laureata ogólnopolskiej olimpiady języka angielskiego OLIMPUS. Jest również Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.

Łukasz Puchalik ukończył Gimnazjum ze średnią ocen 5,31; uzyskał jeden z najwyższych wyników z egzaminu gimnazjalnego. W okresie nauki w Gimnazjum wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca w konkursach i olimpiadach polonistycznych. Jest finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego. Łukasz aktywnie uczestniczył w pracach koła teatralnego; jest m.in. autorem scenariusza i realizatorem nagrania filmu promującego szkołę i nasza miejscowość w partnerskim programie z Węgrami.

Martyna Rożek ukończyła Gimnazjum ze średnią ocen 5,50. Ponadto uzyskała jeden z najwyższych wyników z egzaminów gimnazjalnych. Przez cały okres nauki w Gimnazjum reprezentowała szkołę w różnych konkursach z biologii i języka polskiego na poziomie ogólnopolskim. Na wyróżnienie zasługuje aktywna działalność Martyny w ramach wolontariatu oraz udział w akcjach społecznych. W ocenie Rady Pedagogicznej jej wiedza i umiejętności wykraczają poza podstawy programowe, zaś postawa, skromność i chęć niesienia pomocy mogą być wzorem dla innych.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum była okazją do wręczenia specjalnego wyróżnienia, które otrzymała Weronika Pławecka - uczennica klasy IIIa. Weronika z powodzeniem trenuje boks w Miejskim Ośrodku Sportu Młodzieżowego w Tychach. W ubiegłym roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Asyżu zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni. W kwietniu tego roku na Mistrzostwach Świata w boksie kobiet, które odbywały się na Tajwanie, zdobyła IV miejsce.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA