Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 10 lipca 2015
  • wyświetleń: 3706

Ponad milion dotacji na remont PG 4

Gmina Pszczyna pozyskała 1.091.528,38 zł dotacji na termomodernizację budynku Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę o dofinansowanie.

Publiczne Gimnazjum nr 4, PG 4
Publiczne Gimnazjum nr 4 · fot.


Inwestycja polega na wykonaniu kompleksowej termomodernizacji wybudowanego w latach 70- tych XX wieku budynku Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie. Środki na realizację zadania pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013, priorytetu V Środowisko, działanie 5.3 Czyste powietrze i odnawialne źródła energii.

- To ogromne wsparcie finansowe. Planując duże inwestycje będziemy jak dotychczas pozyskiwać środki zewnętrzne. Dzięki pieniądzom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego nie musimy koncentrować się na remontach cząstkowych. Inwestycję zrealizujemy kompleksowo. Termomodernizacja PG 4 możliwa jest dzięki oszczędnościom, które pozostały ze starego programowania. Przymierzamy się do złożenia wniosków w ramach nowych programów. Ze wstępnej analizy wynika, że kilkanaście placówek oświatowych wymaga przeprowadzania termomodernizacji. W pierwszej kolejności przygotujemy dokumenty dla SP nr 13 w Wiśle Małej - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Konopnickiej 44

tel. 32 2104384

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA