pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 10 marca 2017
  • wyświetleń: 1451

[ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich

We wtorek, 28 lutego w najbliższym otoczeniu Muzeum Zamkowego w Pszczynie, w budynkach Stajni Książęcych, odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich "Panowie na pszczyńskim zamku - Piastowie, Thurzonowie, Promnitzowie". Konkurs ten rozpoczyna obchody 120 rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich.

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich - 28.02.2017 · fot.


W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe drużyny z czternastu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodach panujących w Pszczynie oraz czterema zadaniami praktycznymi (praca z mapą Hindenberga, znajomość symboli cechowych, budowa średniowiecznego miasta z drewnianych klocków).

W Komisji konkursowej zasiadło znamienite grono: burmistrz Barbara Sopot-Zembok, kierownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie Małgorzata Wójcik, metodyk historii Maria Szostak oraz polonista Małgorzata Szypuła.

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich - 28.02.2017 · fot.


Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Studzienicach, zaś na drugiej pozycji uplasowali się ex aequo przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach oraz Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie. Tuż za nimi na podium znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Czarkowie.

Jako organizatorzy konkursu serdecznie dziękujemy za liczny udział oraz życzliwość i wsparcie ze strony instytucji współorganizujących. Konkurs powstał we współpracy z Działem Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz Urzędem Miejskim w Pszczynie.

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich - 28.02.2017 · fot.


Agnieszka Chlebek-Rolska, Katarzyna Walecka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.