pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 13 marca 2017
  • 29 maja 2017
  • wyświetleń: 1461

Szkoła Podstawowa z Miedźnej ma szansę na remont stołówek

Za nami:

Dwie szkoły z naszego powiatu zarejestrowały się w programie "Extra Szkolna Stołówka", którego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. W konkursie towarzyszącym akcji do wygrania jest remont stołówki o wartości 30.000 złotych. Głosowanie na stronie internetowej ruszyło na początku lutego - każdy może pomóc szkołom wygrać remont.

Wśród zgłoszonych szkół jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej. W zgłoszeniu uczniowie napisali:

Każdy z nas lubi spożywać posiłki w miłym i przytulnym otoczeniu. Nasza stołówka nie spełnia tych wymogów odbiega od rodzinnego aneksu. Szkoła mieści się w bardzo starym budownictwie i nie zawsze mogła być remontowana. Ta sytuacja wynika z tego, iż zawsze w takiej "leciwej" szkole są ważniejsze wydatki. A jednak właśnie stołówka jest miejscem naszego wspólnego biesiadowania przy szklance herbaty, czy przy pysznym obiedzie. Nowocześniejsze wyposażenie na pewno spowoduje, iż poczujemy się jak w domowej jadalni. Jesteśmy pewni, że w odnowionym pomieszczeniu, spożywanie posiłków stanie się rytuałem i umożliwi zrelaksowanie się. Dlatego bardzo prosimy o uwzględnienie naszych argumentów i obdarowanie nas nową wyremontowaną stołówką. Głosujcie!!!

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźn
Stołówka w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Miedźnej


Jak przybliżyć szkołę do wygranej? Należy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i zagłosować na zdjęcie stołówki dodane przez placówkę. Głosowanie trwa do 31 maja. Stołówki zostaną wyremontowane w czterech szkołach z największą ilością głosów. Dodatkowo, piątą szkołę wskaże jury wyznaczone przez organizatora programu. Ponadto w 50 kolejnych szkołach z największą ilością głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 kolorowych tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona. Każdy może głosować i pomóc szkole.

Celem programu "Extra Szkolna Stołówka" jest także edukacja w zakresie właściwego gospodarowania żywnością. Partnerem społecznym programu została Federacja Polskich Banków Żywności. Każda szkoła zarejestrowana na stronie www.extrastolowki.pl otrzyma materiały edukacyjne w formie elektronicznej oraz scenariusz prowadzenia lekcji dla nauczycieli przygotowane przez ekspertów Federacji Polskich Banków Żywności.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.