pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 17 marca 2017
  • 4 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 7927

[WIDEO] Charytatywny pokaz mody i koncert na rzecz chorych dzieci

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Tymi słowami Jana Pawła II rozpoczął się charytatywny koncert na rzecz dzieci, podopiecznych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą": Filipa, Ewy, Kingi i Janka.Impreza odbyła się 18 marca w auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach. Przygotowana została przez uczniów i absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach oraz społeczność lokalną. W trakcie koncertu dominowały występy wokalne gimnazjalistek i absolwentek, które czarowały publiczność swoimi nieprzeciętnymi wykonaniami. Usłyszeliśmy utwory m.in. Eda Sheerana, Truce , Doris Day, Iry, Florence and the Machine, Natalii Schroeder czy Rihanny.

charytatywny pokaz mody
fot.


Mogliśmy docenić talenty teatralne (pantomima), taneczne (dancehall) oraz kabaretowe. Wydarzeniem wieczoru był pokaz mody przygotowany przez Atelier Marty Sierny. Marta jest absolwentką pielgrzymowickiego gimnazjum. Pokaz odbył się w czterech odsłonach. Każda część wzbudzała emocje, pokazywała różne inspiracje młodej projektantki. Stroje charakteryzowała różnorodność, indywidualność i niebanalność.

charytatywny pokaz mody
fot.


Owacyjnie została przyjęta ostatnia część, w której modelki zaprezentowały najnowszą kolekcję Marty, wiosenne stroje wzbogacone o dodatki kwiatowe. W rolę modelek wcieliły się uczennice i absolwentki gimnazjum. Do występu na wybiegu przygotowywała je Miss Ziemi Tyskiej, Izabela Stróżka. Dla dziewcząt była to pierwsza przygoda z modelingiem, mimo to zachowywały się niezwykle profesjonalnie.

charytatywny pokaz mody
fot.


Ostatnim punktem programu był występ zespołu Saathi Dance & Event, który wykonał taniec indyjski Bollywood. Tancerze świetnie prezentowali się w złotych strojach autorstwa Marty Sierny i pokazali, że są prawdziwymi pasjonatami tańca i świetnej zabawy. Na szkolnych korytarzach podczas przerwy w koncercie można było zaobserwować pielgrzymowickich gimnazjalistów w roli wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek oraz skosztować słodkości i przekąsek, przy okazji zwiedzając wystawę Żywych Obrazów przygotowaną przez bibliotekę publiczną.

występ zespołu Saathi Dance & Event
Występ zespołu Saathi Dance & Event - 18.03.2017 · fot.

Marta Florkiewicz-Borkowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.