pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 22 marca 2017
  • wyświetleń: 635

[ZDJĘCIA] OHP czyta dzieciom po śląsku

Ochotniczy Hufiec Pracy w Pszczynie odwiedził małych podopiecznych Ochronki przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie.

OHP czyta dzieciom po śląsku - 03.2017


Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie Łukasz, Martyna i Kasia rozczytani w śląskich bajkach i wierszykach wyczarowali magiczny świat, w którym: "Tańcowały dwa Michały Jedyn srogi, drugi mały", a "Abecadło ze kachloka na delowka prasło". Maluchy z zaciekawieniem słuchały wierszyków i bajek, które były czytane w śląskiej gwarze. Martyna i Łukasz prezentujący się w śląskich strojach galowych pokazali i opowiedzieli o nich dzieciom - z jakich elementów się składają i jak w regionalnej gwarze nazywają.

Każda dziewczynka mogła przymierzyć wianuszek, a każdy chłopak kapelusz. Dzieci miały dla nas miłą niespodziankę - zaśpiewały nam piosenkę "Gdy na morzu burza hula" z tekstem napisanym w śląskiej gwarze. Wspólne układanie klocków, zabawa misiami, autkami, lalkami, układanie puzzli dały wszystkim wiele radości.

Ochotniczy Hufiec Pracy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.