pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 4 maja 2017
  • wyświetleń: 12883

Rozpoczął się maturalny maraton - trzymamy za Was kciuki

Jeszcze kilka dni temu maturzyści cieszyli się z zakończenia roku szkolnego, a już dzisiaj powrócili do szkolnych ławek by zmierzyć się z egzaminem dojrzałości. W tym roku do matury przystąpiło prawie 400 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat pszczyński.

Matura 2017 w LO im. B. Chrobrego - 4.05.2017 · fot.


W pierwszej kolejności maturzyści przystąpią do egzaminu pisemnego z języka polskiego. Ten składa się z części testowej oraz wypracowania. Aby uzyskać wynik pozytywny należy zdobyć minimum 30% punktów. W najbliższych tygodniach maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić jeszcze do egzaminu pisemnego z języka obcego i matematyki oraz ustnego z języka polskiego i obcego. Ponadto, każdy abiturient musi napisać egzamin na poziomie rozszerzonym z jednego dodatkowego przedmiotu.

Najwięcej uczniów, bo ponad 200 przystąpiło do matury w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. Aż 156 osób napisze egzamin dojrzałości w "Chrobrym", 17 w "Samochodówce" i 10 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Jako przedmioty dodatkowe uczniowie w tych szkołach chętnie wybierali biologię, WOS czy geografię, ale zdarzają się też rozszerzenia z fizyki i chemii.

Matura 2017 w III LO - 4.05.2017
Matura 2017 w III LO - 4.05.2017 · fot.


Z jakimi zadaniami uczniowie muszą sobie właśnie radzić na egzaminie z języka polskiego, dowiemy się niebawem. Na rozwiązanie testu i napisanie wypracowania maturzyści mają łącznie 170 minut. Koperty z pytaniami otwarto równo o 9.00 w całej Polsce.

Powodzenia na egzaminach życzył maturzystom starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Wiedząc, jak zdolną młodzież i dobrych nauczycieli mamy w powiecie pszczyńskim, o wyniki matur naszych uczniów jestem spokojny. Życzę wszystkim powodzenia. Wchodzicie teraz w dorosłe życie, zróbcie to z podniesionym czołem - mówił starosta.

Matura 2017 w III LO - 4.05.2017
Matura 2017 w III LO - 4.05.2017 · fot.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.