pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 22 maja 2017
  • wyświetleń: 1100

Konkurs Matnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II z Pawłowic jest organizacja konkursów dla gimnazjalistów. 17 maja w szkole po raz siódmy odbył się konkurs matematyczno-logiczny "Matnia".

Konkurs Matnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących - 05.2017 · fot.


Wzięło w nim udział 30 uczniów z 10 szkół z regionu. W ramach zadań gimnazjaliści musieli m. in. rozwiązać test matematyczny i logiczny oraz tangram. Był również czas na zwiedzenie szkoły, bo konkursy dla gimnazjalistów to doskonała okazja, aby zaprezentować ofertę szkoły, która może stać się kolejnym etapem edukacji uczestników konkursu.

Nagrody zwycięzcom wręczał wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel o raz dyrektor ZSO Andrzej Wowra. Niekwestionowaną liderką okazała się uczennica z pawłowickiego gimnazjum nr 1 Magdalena Trzeciok, która zdobyła 34 punkty na 37 możliwych! Miejsce drugie i trzecie zajęli uczniowie z gimnazjum w Mnichu (gmina Chybie) - Michał Rajczyk i Nikodem Domański, miejsce czwarte - Mikołaj Hrapeć z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Studzionce, a miejsce piąte - Jakub Malikiewicz z Gimnazjum nr 4 w Żorach.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Pawłowice.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze