pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 24 maja 2017
  • wyświetleń: 1519

[ZDJĘCIA] Harcowanie sąsiadów zza miedzy w Górze

19 i 20 maja w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze odbyło się dwudniowe spotkanie dwóch drużyn harcerskich w sumie 50 osób. Nazwano je "Harcowaniem sąsiadów zza miedzy", ponieważ spotkały się 13. Drużyna Harcerska "Błękitna trzynastka" z Góry oraz 13. Drużyna Harcerska "Widmo" z Brzeszcz - obie działające przy Związku Drużyn im. "Szarych Szeregów" w Brzeszczach. Kadra i harcerze współpracują ze sobą od dłuższego czasu, uczestnicząc we wspólnych przedsięwzięciach, rajdach, zlotach oraz zbiórkach.

Harcowanie sąsiadów zza miedzy w Górze - 19-20.05.2017 · fot.


Podczas majowego harcowania w Górze pochylono się nad problemem braterstwa i tolerancji. Wspólne dla harcerzy z Góry i Brzeszcz harcerskie wartości, zwyczaje i piosenki, ale inna miejscowość, drużyna, szkoła oraz region kraju. Podczas spotkania harcerze konfrontowali ulubione dyscypliny sportowe, pląsy harcerskie, wiedzę o swoich miejscowościach powiedzenia i gwarę. Wszyscy nocowali w szkole. Zorganizowali wspólne ognisko, na którym podsumowali projekt.

17 harcerzy z górzańskiej "Błękitnej trzynastki" zakończyło próbę harcerza, złożyło przyrzeczenie i otrzymało harcerski krzyż. Następne spotkanie planujemy na obozie harcerskim w Juszczynie organizowanym przez Hufiec ZHP Oświęcim.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

43-227 Góra
ul. Pszczyńska 34

tel. 032 2117129

Katarzyna Marcińczyk - Jarek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.