pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 24 maja 2017
  • wyświetleń: 2419

"Kręci mnie bezpieczeństwo" na festynie rodzinnym w Pszczynie

Sprzyjająca aura podczas coraz liczniej organizowanych w miastach imprez plenerowych staje się również okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze. Ostatnio, na jednym z takich festynów rodzinnych gościli pszczyńscy policjanci dając uczestnikom imprezy możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i koordynacji na symulatorze oraz na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Dzieci miały także okazję stanąć ze Sznupkiem do pamiątkowego zdjęcia na tle radiowozu.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” na festynie rodzinnym w Pszczynie - 05.2017 · fot.


W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie odbył się festyn rodzinny, w którym brali udział policjanci z miejscowej komendy. W trakcie imprezy mundurowi propagowali bezpieczne postawy, szczególnie teraz, tuż przed zbliżającymi się wakacjami. Nie zabrakło także ulubieńca wszystkich dzieci - Sznupka, który chętnie pozował z nimi do zdjęć.

Spotkanie z policjantami było również okazją do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ich pracy i zobaczyć z bliska wykorzystywany przez nich na co dzień sprzęt służbowy. Uczniowie i ich rodzice mogli obejrzeć policyjne radiowozy, sprzęt policyjny, a także zapoznać się z pracą policjantów z pszczyńskiej drogówki. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania oraz odpowiadali na pytania uczestników imprezy dotyczące zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Celem wizyty było także uwrażliwienie młodych rowerzystów na bezpieczne zachowanie na drodze. Dodatkowo, wszyscy chętni mogli potwierdzić swoje umiejętności i refleks na symulatorze jazdy na motocyklu oraz przejechać tor na przygotowanym miasteczku ruchu.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.