pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 maja 2017
  • wyświetleń: 399

Warsztaty profilaktyczne nt. uzależnień w Samochodówce

W piątek, 19 maja młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 wzięła udział w warsztatach profilaktycznych poświęconych alkoholizmowi oraz różnym formom uzależnienia od narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych.

Warsztaty profilaktyczne nt. uzależnień w Samochodówce - 19.05.2017 · fot.


Po raz drugi mieliśmy zaszczyt gościć u siebie pana Leszka Korzenieckiego, który od 17 lat zajmuje się profilaktyką uzależnień na terenie całego kraju, współpracuje z Fundacją Głos Ewangelii oraz jest autorem dwóch programów antynarkotykowych: "Młodość bez narkotyków" i "Żyj poza klatką".

Podczas dwugodzinnego spotkania w sposób niekonwencjonalny i bardzo interesujący Pan Leszek Korzeniecki przedstawił młodzieży jak wielki wpływ na organizm młodego człowieka i osoby znajdujące się w jego otoczeniu ma palenie papierosów, picie alkoholu i zażywanie narkotyków i innych środków psychoaktywnych.

Wszystkie przekazane młodzieży informacje wzbogacone były o ciekawe historie z życia prowadzącego. Rzetelnie przekazana wiedza na temat stopniowej destrukcji zdrowia człowieka w wieku rozwojowym poprzez używanie tych środków oraz omówione przypadki z pewnością podziałały na wyobraźnię i uzmysłowiły uczestnikom spotkania jak podstępnie alkohol, papierosy i narkotyki wyniszczają organizm młodych ludzi, sprowadzając ich niejednokrotnie na życiowy aut.

Anna Harazin

REKLAMA

Komentarze