pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 917

Centrum Informacji Zawodowej organizuje wyjścia do zakładów pracy

Jeżeli jesteś w klasie III gimnazjum i nie dokonałeś jeszcze wyboru swojej ścieżki zawodowej lub chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o wybranym przez Ciebie zawodzie, zapraszamy do udziału w wyjazdach studyjnych do zakładów pracy.

Centrum Informacji Zawodowej działające przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie (Samochodówka) organizuje dla gimnazjalistów wycieczki studyjne w celu zapoznania się ze specyfiką pracy w danym zawodzie. Na chwilę obecną organizowane są wyjazdy studyjne do następujących zakładów pracy:
  • Firma Patentus S.A. - w zawodach - ślusarz, operator obrabiarek CNC, technik mechanik - operator obrabiarek CNC,
  • Firma Szlif-Pol - w zawodzie - lakiernik,
  • Firma Stolarska Tadeusz Widera - w zawodzie - stolarz.

Osoby zainteresowane wizytami studyjnymi prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu PZS nr 1.

Wizyta studyjna w Firmie Stolarskiej Tadeusza Widery w Radostowicach - 29.05.2017 · fot.


Pierwsza wizyta studyjna już za nami. 29 maja grupa gimnazjalistów miała możliwość zapoznania się z pracą w zawodzie stolarza. Zawód stolarza należy dzisiaj do zawodów deficytowych, a zapotrzebowanie rynku na specjalistów w tym kierunku jest ogromne. Tego, jak wygląda praca stolarza i jakie predyspozycje musi posiadać kandydat do tego kierunku mieliśmy szansę dowiedzieć się w Firmie Stolarskiej Tadeusza Widery w Radostowicach. Gimnazjaliści mieli możliwość nie tylko zwiedzenia stolarni, ale zapoznania się z projektami oraz ich praktyczną realizacją. Uświadomili sobie, że wykonywanie zawodu w połączeniu z pasją to gwarantowany sukces. O takim właśnie podejściu do rzemiosła możemy mówić w przypadku firmy Pana Widery.

Należy wspomnieć, iż firma istnieje na rynku od 1959 roku i zajmuje się produkcją mebli i elementów stolarki budowlanej wysokiej jakości. Młodzież z wielkim zainteresowaniem zgłębiała tajniki codziennej pracy stolarza, a następnie w miłej i serdecznej atmosferze dyskutowała o obecnych trendach na rynku pracy oraz możliwościach, jakie daje zawód stolarza.

Dziękujemy Panu Tadeuszowi i Pawłowi Widera za pełen profesjonalizm oraz gościnność. Jesteśmy przekonani, iż ich zamiłowanie do rzemiosła wzbudziło w niejednym młodym umyśle chęć do nauki w tym pięknym, dającym wiele możliwości zawodzie.

Anna Harazin

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.