pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1193

[ZDJĘCIA] Święto Matematyki w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie

1 czerwca w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie swoje święto miała Matematyka. Uczniowie klas matematycznych wraz z nauczycielami udowadniali, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Święto Matematyki w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - 1.06.2017 · fot.


W ramach przygotowań uczniowie stworzyli galerię sławnych matematyków oraz plakaty reklamujące królową nauk. Nawet idąc po schodach mogliśmy powtarzać wzory. W Dniu Matematyki drużyny klasowe rywalizowały w konkursie "Kocham Cię Matematyko". Ponadto uczniowie klasy matematycznej poprowadzili krótki i interesujący wykład dla swoich kolegów i koleżanek na temat liczb pierwszych, wstęgi Mobiusa oraz gier losowych.

Uczniowie zmagali się również z różnymi łamigłówkami sznurkowymi, metalowymi, tangramami, grami logicznymi, klockami, układankami, dominami matematycznymi, kostkami Rubika oraz labiryntami 3D. Można też było zjeść pyszne ciastko, w którym była ukryta zagadka lub rebus o tematyce matematycznej.

Święto Matematyki upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Mamy nadzieję, że stanie się tradycją szkoły i wpłynie na pozytywne postrzeganie przez uczniów tego przedmiotu.

"Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki."
Immanuel Kant

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 2103620

III LO

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.