pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 7 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1306

Gminne Igrzyska "Sport dla wszystkich" w Gimnazjum nr 2 w Woli

1 czerwca to w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli święto sportu. Już po raz XI zorganizowano, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz ZOiW, Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich.

Gminne Igrzyska „Sport dla wszystkich” w Gimnazjum nr 2 w Woli - 1.06.2017 · fot.


Ich uczestnikami było 430 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Miedźna. Impreza ta ma długą tradycję, bowiem odbywa się ona od 1992 roku, a od jedenastu lat ma charakter integracyjny. Promuje też gminę w Turnieju Miast i Gmin Województwa Śląskiego.

Przemarsz zawodników przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Silenzio w Woli rozpoczął ten sportowy dzień. Następnie Szymon Pukas - uczeń klasy II a wciągnął na masz flagę Rzeczpospolitej Polskiej i zabrzmiał hymn narodowy.

W tym dniu swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, których powitali: pani Barbara Bandoła - dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Woli oraz pan Sebastian Pyjas - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli. Wśród zaproszonych byli przedstawiciele władz gminnych i lokalnych, prasy, dyrektorzy szkół, rodzice, nauczyciele, zawodnicy i ich trenerzy oraz kibicujący im koleżanki i koledzy.

Święto to stało się także okazją do uhonorowania zawodników -sportowców, a także młodych ludzi, którzy realizują swoje pasje w innych dziedzinach życia i robią to na najwyższym poziomie. Wójt Gminy Miedźna - Bogdan Taranowski, p.o. dyrektora ZOiW - Marzena Mandla, Przewodniczący Rady Gminy -
Stanisław Lubański wręczyli nagrody laureatom konkursów, olimpiad i zawodów w roku szkolnym 2016/2017.

Z inicjatywy pań bibliotekarek: Teresy Hochuł, Krystyny Motyki oraz Małgorzata Skoneczna z Gminnej Biblioteki Publiczna w Miedźnej - filia biblioteczna nr 2 w Woli wszyscy obecni w sali - ponad 600 osób - wzięło udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". Pomysłodawcą bicia rekordu czytania w jednym momencie było czasopismo Biblioteka w szkole.

Jak na prawdziwe Igrzyska przystało, Jakub Krawczyk z klasy III b zapalił znicz olimpijski, którego ogień zagrzewał do walki wszystkich zawodników. Wójt gminy - pan Bogdan Taranowski dokonał oficjalnego otwarcie zawodów. Konkurencje sportowe odbywały się na wielu obiektach: w sali gimnastycznej naszego gimnazjum zmagali się siatkarze, zaś na boisku szkolnym - lekkoatleci; w szkole podstawowej uczestnicy walczyli o tytuł najlepszego tenisisty stołowego. Przygotowano także konkurencje dla uczniów niepełnosprawnych ze szkół oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Grzawy. Piłkarze prezentowali swe umiejętności na Orliku, a pływacy, w tym także członkowie Stowarzyszenia Start z Katowic, na basenie w Woli.

Dzień Sportu doskonale też wpisuje się w prowadzoną od wielu lat w naszej szkole Kampanię Zachowaj trzeźwy umysł. Organizatorzy rozdawali ulotki uczestnikom imprezy, eksponowano także hasło tegorocznej Kampanii: "Na skrzydłach przyjaźni - czyli o relacjach". Pragniemy podkreślać znaczenie sportu, aktywności, zdrowego stylu życia dla właściwego rozwoju dzieci i młodzieży.

Spotkanie nasze odbywało się w Dniu Dziecka, dlatego staraliśmy się, by było wyjątkowe, miłe i pozwoliło wszystkim obecnym poczuć się dziećmi. Nie zabrakło zatem słodkości rozdawanych przez uczennice w tradycyjnych śląskich strojach. Naszą imprezę uświetnił występ zespołu Tito Dance Studio z Tychów, którego instruktorem jest Rafał Kryla - uczestnik I edycji programu You Can Dance oraz popis wokalno-instrumentalny naszych uczniów: Małgorzaty Płonki i Jakuba Krawczyka.

Na terenie szkoły działała kawiarenka, gdzie można było skosztować wypieków i innych delicji przygotowanych przez trzecioklasistów w ramach zajęć technicznych oraz panie kucharki. Na koniec odbyło się uroczyste udekorowanie najlepszych zawodników oraz występ grupy tanecznej Kolorowa Tęcza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli prowadzonej przez panią Jolantę Widlarz i jej męża.

Słoneczna aura, wspólna praca wielu osób zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy, przybycie licznych gości sprawiły, że Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich były bardzo udanym wydarzeniem, które po raz kolejny zapisało się w historii naszej szkoły jako wspaniały dzień.


Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli

43-225 Wola
ul. Przemysłowa 7

tel. 032 211-83-27
fax 032 211-83-27
kom. 691 492 654

Mariola Płonka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.