Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 13 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1891

Europejska Nagroda Obywatelska dla Stowarzyszenia "Drogami Tischnera"

Stowarzyszenie "Drogami Tischnera" ma swoją siedzibę w Łopusznej, jednak koło nr 2 działa w Woli, przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Barbara Bandoła, dyrektorka szkoły, jest sekretarzem Stowarzyszenia. Funkcje prezesa od początku pełni brat śp. ks. Tischnera pan Kazimierz Tischner.

Organizacja istnieje od 2002 roku. Zajmuje się tworzeniem środowiska oświatowego integrującego młodzież, nauczycieli i wychowawców wokół spuścizny filozoficznej ks. prof. Józefa Tischnera i takich wartości jak wolność, dialog, szacunek, tolerancja dla odmienności drugiego człowieka, godność, równość - wywodzących się z podstawowych wartości cywilizacji europejskiej i spójnych z Europejską Kartą Praw Podstawowych.

Organizacja swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież uczącą się w 38 szkołach różnego typu w Polsce i jednej w Użgorodzie na Ukrainie, podopiecznych Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci, studentów Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie - czyli placówek noszących imię ks. Tischnera oraz inne zaprzyjaźnione szkoły, instytucje i osoby prywatne. Cele Stowarzyszenia koncentrują się na prowadzeniu dialogu społecznego, łączącego pokolenia, środowiska i przedstawicieli różnych grup społecznych i wyznań.

7 czerwca Kapituła Europejskiej Nagrody Wolności w Brukseli postanowiła przyznać Stowarzyszeniu za jego działalność Europejską Nagrodę Wolności 2017. To piękne zwieńczenie pracy jego członków oraz najbardziej zaangażowanych szkół - do nich należy Gimnazjum nr 2 w Woli.

43-225 Wola
ul. Przemysłowa 7

tel. 032 211-83-27
fax 032 211-83-27
kom. 691 492 654

Barbara Bandoła

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA