pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 13 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1444

Gilowickie Liceum dołączyło do programu Uniwersytet Licealisty

Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach, jako jedyne w powiecie pszczyńskim, 7 czerwca podpisało ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym umowę o przystąpieniu do programu Uniwersytet Licealisty!

Uniwersytet Licealisty to unikatowa propozycja przygotowana przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z myślą o licealistach, którzy zastanawiają się nad podjęciem studiów na kierunkach medycznych lub farmaceutycznych.

W ramach tego edukacyjnego projektu gilowiccy licealiści będą brać udział w organizowanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny zajęciach m.in. z zakresu biochemii, biologii, chemii, parazytologii, anatomii, fizjologii, genetyki i nauki o zdrowiu.

Już jesienią poza zajęciami w liceum będą oni uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach na Uniwersytecie. Łącznie czeka ich sześćdziesiąt pięć godzin dodatkowych zajęć. Zaś po ukończeniu szkoły, każdy z uczestników Uniwersytetu Licealisty będzie mógł przystąpić do egzaminu końcowego organizowanego przez uczelnię w formie Konkursu Ogólnopolskiego i zdobyć dodatkową liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na studia w ŚUM.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach

43-227 Gilowice
ul. Korfantego 38

tel. 32 2117321

Adam Graca

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.