pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 15 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1177

Nagrody Grand Prix w przeglądzie Śląskie śpiewanie

Regionalny Przegląd Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. Prof. Adolfa Dygacza odbył się w tym roku już po raz dwudziesty czwarty. Eliminacje zostały przeprowadzone aż w dziewięciu miejscowościach, gdzie wystąpiło ponad 130 zespołów. Do finału zakwalifikowano 51 wykonawców, wśród których znalazł się także Szkolny Zespół Regionalny "Młode Pszczynioki" działający przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Pszczynie, prowadzony przez panią Małgorzatę Szczerbę oraz panią Katarzynę Janik oraz zespół "Gryfne bajtle" z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Studzienicach, prowadzonego także przez Katarzynę Janik.

Nagroda Grand Prix w przeglądzie "Śląskie śpiewanie" - 09.06.2017 · fot.


Finał miał miejsce 9 czerwca w Koszęcinie, gdzie na trzech scenach prezentowały się zespoły oceniane przez kilkuosobowe komisje ekspertów.

Ku niesamowitej radości zespół "Młode Pszczynioki" otrzymał najwyższą nagrodę - Grand Prix, nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego oraz Statuetkę "Szczyglika". Wśród wyróżnionych znalazł się także zespół pieśni i tańca "Gryfne bajtle", który już po raz trzeci świętował sukces w Koszęcinie.

Szczególne uznanie za wspaniałą grę należy się członkom kapeli, w skład której wchodziły skrzypaczki - uczennice Małgosia i Lidzia Filipczuk. Wraz z nimi na akordeonie zagrała p.Katarzyna Janik i na kontrabasie p.Małgorzata Szczerba. W finale gościnnie wystąpił grający na bębnie p.Filip Malinowski.
To było wspaniałe zakończenie całego roku ciężkiej pracy wszystkich członków zespołów "Młode Pszczynioki" oraz "Gryfne bajtle".

Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Katowicka 47

tel. 032 2103930

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.