pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 20 czerwca 2017
  • 9 lipca 2017
  • wyświetleń: 7204

Radny prosi o budowę parkingu przy szkole, burmistrz odpowiada

Radny Stanisław Goraus złożył wniosek o budowę nowych miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.

Radny Stanisław Goraus podczas sesji Rady Miejskiej w Pszczynie - 27.04.2017 · fot.


- Parking jest niezbędny z powodu ograniczonego miejsca do parkowania oraz zawracania, co za tym idzie bezpieczeństwa dzieci - argumentował swoją prośbę radny. Stanisław Goraus sygnalizował, że ze względu na zły stan ulicy Świerczewskiego nie ma możliwości zaparkowania pojazdu na ulicy i trzeba przy manewrowaniu skorzystać z terenu szkolnego.

Stanisław Goraus przestrzegał, że po otwarciu przedszkola w Porębie, którego budowę rozpoczęto w ubiegłym roku, a otwarcie przewidziano na nowy rok szkolny, problem się nasili. Będzie to zauważalne zwłaszcza podczas godzin dowozu i odbioru dzieci.

Radny przypomniał, że już w 2016 roku po raz pierwszy interweniował w sprawie budowy parkingu, pisząc pismo do burmistrza. W roku bieżącym złożył także wniosek o realizację inwestycji z nadwyżki budżetowej, a z ust zastępcy burmistrza, Grzegorza Wanota padła obietnica jej wykonania.

Teraz radnemu odpowiedział burmistrz Dariusz Skrobol. - Na ukończeniu są prace związane z inwestycją pn. ‚Adaptacja I przebudowa budynku mieszkalnego w Porębie na przedszkole". W ramach zrealizowanej inwestycji, przy nowo powstałym przedszkolu został wykonany również parking na 7 miejsc parkingowych - poinformował.

Burmistrz Dariusz Skrobol · fot.


Burmistrz dodaje, że w fazie realizacji jest proces wykupu gruntów od właściciela działki w Porębie, bezpośrednio sąsiadującej z drogą prowadzącą do szkoły, w celu wykonania bezpiecznego dla dzieci i ich opiekunów dojścia do istniejących placówek oświatowych - przedszkola i szkoły.

- Sprawa wykonania miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie jest dla nas w dalszym ciągu priorytetową, jednakże wygospodarowane dotychczas środki finansowe w budżecie gminy w zdecydowanej mierze przeznaczane są na dostosowanie placówek oświatowych w gminie Pszczyna w związku z wprowadzoną ustawą reformującą system oświaty - wyjaśnił Dariusz Skrobol.

Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie

43-200 Poręba
ul. Świerczewskiego 10

tel. 32 2120224
fax 32 2120224

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.