pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 23 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1573

Profilaktyk i technik kryminalistyki w Szkole Podstawowej w Brzeźcach

Technika kryminalistyki najczęściej możemy spotkać na miejscu przestępstwa. We wtorek, 20 czerwca jednak gościł wraz ze swoim kolegą - profilaktykiem - w szkole podstawowej w Brzeźcach. Policjanci spotkali się tam z uczniami, aby zaprezentować im swoją pracę i opowiedzieć o skutkach niebezpiecznych zachowań dzieci podczas wakacji.

Profilaktyk i technik kryminalistyki w szkole podstawowej w Brzeźcach- 20.06.2017 · fot.


Takie spotkanie uczniów podstawówki z technikiem kryminalistyki należy do rzadkości. Jako doświadczony policjant, który niejednokrotnie bywał na miejscach wypadków, włamań i innych przestępstw, posiada niesamowitą wiedzę policyjną. Jego wizyta w szkole jest więc niezwykle cenna.

Prezentując techniki kryminalistyki, aspirant Gogol skorzystał więc z okazji i przypomniał dzieciom niebezpieczne sytuacje, z którymi mogą spotkać się podczas zbliżających się wakacji. Opowiedział im również historie, z którymi miał do czynienia w trakcie swojej wieloletniej służby i wymienił skutki nieodpowiedzialnego zachowania nad wodą. Nie pominął również tematu niebezpiecznego obchodzenia się z ogniem i ostrymi narzędziami.

Jego wypowiedź uzupełnił profilaktyk - sierżant Szymon Czysz, który przypomniał milusińskim o bezpieczeństwie na drodze, w domu i podczas pobytu na koloniach lub obozach. Uczniowie biorący udział w tym niecodziennym spotkaniu nie mogli się nudzić, ponieważ profilaktyczne uwagi policjantów były cały czas przeplatane ćwiczeniami z zakresu daktyloskopii.

Szkoła Podstawowa nr 19 w Brzeźcach

43-200 Brzeźce
ul. Pokoju 2

tel. 32 2120345

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.