pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2339

[ZDJĘCIA] Innowacje w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w Przedszkolu Publicznym nr 7 realizowana jest innowacja pt. "Śpiewem, tańcem i humorem poznajemy się z folklorem". Innowacją zostały objęte dzieci pięcioletnie.

Innowacje w Publicznym Przedszkolu nr 7 · fot.


Realizacja innowacji odbywała się w ramach zajęć edukacji przedszkolnej. Materiał był realizowany jako cykl zajęć prowadzonych systematycznie, przynajmniej jeden raz w tygodniu w okresie od 1 września do 23 czerwca.

Zamierzeniem programu innowacji było zapoznanie dzieci z zanikającymi już tradycjami i obyczajami pochodzącymi z okolic Pszczyny oraz przybliżenie im kultury i języka jednego z najpiękniejszych skrawków śląskiej ziemi. Dzięki realizacji tejże innowacji nawiązaliśmy do różnorodnych tradycji. Współpracowaliśmy z lokalnymi grupami i ludźmi promującymi lokalny folklor. W trakcie zajęć dzieci poznały historię powstania państwa, piosenki i tańce regionalne. Dzieci chętnie śpiewały tradycyjne przyśpiewki i tańczyły, dobrze się przy tym bawiąc.

Dzięki tej innowacji najmłodsi głębiej poznali przeszłość, tradycję i kulturę swojej ziemi rodzinnej, a tym samym nauczyły się odpowiedzialności i zaangażowania w życie środowiska lokalnego i rodzinnego.

Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej innowacji, serdecznie dziękujemy.

Przedszkole Publiczne nr 7 w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Staromiejska 43

tel. 032 2101708

Anna Kuglarz

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.