pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Edukacja

  • 29 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3560

Wakacje sprzyjają inwestycjom, remont w szkole w Wiśle Małej

W piątek 23 czerwca uczniowie rozpoczęli wyczekiwane wakacje. Zamiast młodzieży w opustoszałych budynkach pojawią się robotnicy. Dwumiesięczna przerwa sprzyja remontom w gminnych szkołach. Pora rozpocząć zarówno duże inwestycje, jak i mniejsze prace.

wakacje, szkoła, remont
Wakacje sprzyjają szkolnym inwestycjom · fot.


W Wiśle Małej prowadzone są prace związane z wykonaniem kompleksowej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 13. Gmina Pszczyna otrzymała wysoką dotację na wymianę stolarki, izolację i ocieplenie całego obiektu. Najlepszą ofertę złożyła firma Plater z Łąki, która w przetargu zaproponowała 575.944 zł. Dofinansowanie stanowi 427.465 zł.

W ramach inwestycji w budynku szkoły przeprowadzone zostaną roboty budowlane (m.in. wymiana stolarki, docieplenie ścian powyżej posadzki parteru, ocieplenie cokołu od poziomu terenu do posadzki parteru, izolacja i ocieplenie ścian piwnic i fundamentów poniżej terenu, docieplenie stropodachu), roboty elektryczne (wymiana instalacji odgromowej) oraz roboty instalacyjne (modernizacja instalacji c.o., modernizacja kotłowni gazowej). Realizacja projektu przyczyni się do spadku emisji gazów cieplarnianych.

Środki zostały uzyskane w ramach poddziałania 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

wakacje, szkoła, remont
Wakacje sprzyjają szkolnym inwestycjom · fot.


- Systematycznie poprawiamy infrastrukturę w placówkach, którymi zarządza gmina. Kompleksowa termomodernizacja pozwala wypracować duże oszczędności w okresie grzewczym. Sama wymiana stolarki i docieplenie ścian przynosi już wymierne efekty. Na wykonanie tego zadania pozyskaliśmy bardzo dużą dotację. Dzięki środkom europejskim możemy realizować tak duże inwestycje. Wielokrotnie informowałem, że czeka nas w najbliższym czasie szereg zadań wynikających ze zmian w systemie edukacji. Musimy dostosować i przebudować kilka szkół. Związane jest to z wielomilionowymi nakładami. W pierwszej kolejności rozpoczną się remonty w Zespole Szkół w Starej Wsi, gdzie parter musi zostać przystosowany do potrzeb przedszkolaków, a piętro pod uczniów nowej szkoły podstawowej - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Wiśle Małej

43-200 Wisła Mała
ul. Sokoła 10

tel. 032 2123419

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze