pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 3 lipca 2017
  • wyświetleń: 9716

W powiecie pszczyńskim maturę zdało prawie 80% maturzystów

30 czerwca zakończył się okres stresu, oczekiwania, niepewności. W tym dniu uczniowie szkół średnich otrzymali wyniki egzaminu dojrzałości. Zdawalność matur w naszym powiecie wyniosła 78,55%. Z 648 osób, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych egzaminów, 509 uzyskało pozytywne wyniki.

Matura 2017 w LO im. B. Chrobrego - 4.05.2017 · fot.


Egzaminy maturalne to pierwsze poważniejsze testy w życiu młodych ludzi. W naszym powiecie 78,55% uczniów może cieszyć się z uzyskania pozytywnych wyników. W większości są to licealiści (356 osób), 153 osób stanowią uczniowie szkół technicznych.

Najwięcej osób przystąpiło do egzaminu maturalnego w gminie Pszczyna (488 uczniów), w gminie Pawłowice 105 osób, natomiast w gminie Miedźna 54 osoby.

Przedmiotem obowiązkowym, który nie sprawił maturzystom większych problemów, był język polski. Aż 97,38% mieszkańców powiatu pszczyńskiego bez trudności poradziło sobie z tym egzaminem i uzyskało wymagane 30% dobrych odpowiedzi. Najbardziej problematyczna okazała się matematyka, aż 14,66% maturzystów nie sprostało wyzwaniu. Niestety będą musieli przystąpić do tego egzaminu jeszcze raz, w sierpniowym terminie.

Każdy z tegorocznych maturzystów musiał wybrać przynajmniej jeden przedmiot, który zdawał na poziomie rozszerzonym. W naszym powiecie wybór padał głównie na język angielski, który wybierała zdecydowana większość osób, ponadto uczniowie często wybierali matematykę i biologię. Do najrzadziej wybieranych przedmiotów maturalnych w naszej gminie możemy zaliczyć: język łaciński, język rosyjski, historię sztuki, historię muzyki czy filozofię.

Rozdanie świadectw dojrzałości już za nami, teraz przed absolwentami szkół średnich stoi trudna decyzja związana z wyborem swojej dalszej drogi. Życzymy powodzenia.

kk / pless.pl, źródło: OKE

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.