pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 5 lipca 2017
  • wyświetleń: 8565

[ZDJĘCIA] Przedszkole w Porębie gotowe - czas na odbiory

Dzięki budowie nowego przedszkola w Porębie, powstanie 50 nowych miejsc. Zakończył się etap prac związanych z przystosowaniem starych pomieszczeń mieszkalnych na nową placówkę oświatową. Od wrześnie obiekt zostanie otwarty. W najbliższym czasie odbędzie się szereg niezbędnych odbiorów.

Przedszkole gotowe - czas na odbiory - 03.07.2017 · fot.


W poniedziałek 3 lipca burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z wykonawcą prac. Inwestycja, którą zleciła gmina Pszczyna zakładała m.in. budowę nowej części, dzięki czemu znacznie powiększono gabaryty budynku. Dziś budynek ma 263 m kw. Wewnątrz znajdują się dwie duże sale przedszkolne z odpowiednim zapleczem. Wybudowano również pokój nauczycielski, gabinet logopedy, pomieszczenie socjalne, szatnie oraz magazyny.

- Budowa przedszkola kosztowała milion złotych. W najbliższym czasie oddamy do użytku długo wyczekiwaną inwestycję. Tworzymy nowe miejsca przedszkolne. Jesteśmy w trakcie kolejnej ogromnej inwestycji. Mam na myśli przedszkole w Piasku. Wybudujemy również nowe przedszkole na osiedlu Piastów. Wakacje to czas intensywnej pracy w szkołach, gdzie rozpoczynamy remonty i przebudowy. Wiele z nich spowodowanych jest reorganizacją systemu oświaty. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że są to bardzo kosztowne działania - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie

43-200 Poręba
ul. Świerczewskiego 10

tel. 32 2120224
fax 32 2120224

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.