Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 14 lipca 2017
  • wyświetleń: 5730

Trwa przebudowa w Zespole Szkół na osiedlu Stara Wieś

Prawie 900 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa budynku byłego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie przy ul. Staromiejskiej 41.

ZS2 Pszczyna, przebudowa, szkoła
Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie w przebudowie · fot.


W obiekcie na Starej Wsi od września uruchomione zostanie przedszkole oraz szkoła podstawowa. W lipcu rozpoczęły się prace związane z przystosowaniem parteru w segmencie B na oddziały przedszkolne.

W tym roku nakłady inwestycyjne przeznaczone zostały w dużej części na inwestycje oświatowe. Wymuszają to poniekąd nowe przepisy i reorganizacja systemu oświaty.

ZS2 Pszczyna, przebudowa, szkoła
Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie w przebudowie · fot.


- W wyniku konsultacji prowadzonych wiosną tego roku z mieszkańcami, a także pedagogami podjęliśmy decyzję, że we wszystkich sołectwach pozostaną szkoły podstawowe. Przygotowaliśmy nową sieć szkół i przedszkoli. Obecnie w wielu budynkach prowadzone są prace związane z przystosowaniem obiektów pod potrzeby uczniów i dzieci z przedszkoli. Oszacowaliśmy, że na ten cel niezbędne jest wygospodarowanie kwoty ponad 20 milionów złotych - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

ZS2 Pszczyna, przebudowa, szkoła
Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie w przebudowie · fot.


W segmencie B, który docelowo zostanie przeznaczony pod nowe przedszkole niezbędna jest przebudowa szatni, sanitariatu, budowa wiatrołapu i schodów łączących z klatką schodową. Wykonane zostaną nowe przejścia pomiędzy pomieszczeniami wraz z montażem drzwi oraz prace związane ze stolarką okienną. W trakcie realizacji inwestycji prowadzone będą również roboty na zewnątrz budynku.

43-200 Pszczyna
ul. Staromiejska 41

tel. 32 2103994
tel. 32 2128278

aka / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA