Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 2 września 2017
  • wyświetleń: 1475

Przed pierwszym dzwonkiem w pawłowickich szkołach

W poniedziałek, 4 września, do gminnych szkół ruszy około 2166 dzieci i młodzieży, którzy po wakacyjnej przerwie rozpoczną nowy rok szkolny 2017/2018. W niektórych placówkach uczniów powitają nowi dyrektorzy.

Dyrektorzy Pawłowice
Od lewej: wójt Franciszek Dziendziel, Irena Potaczek- dyrektorka PP nr 1, Piotr Wieszołek, Andrzej Pilis - dyrektor SP w Pielgrzymowicach, Bożena Herman - dyrketorka ZSP Krzyżowice, Irena Grabowska, Grzegorz Paszyna - dyrektor SP nr 1 w Pawłowicach, Barbara Noweta, Jan Figura - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. · fot.


W Szkole Podstawowej nr 1 - Grzegorz Paszyna, a w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach - Andrzej Pilis. W związku z reformą oświaty w tych podstawówkach będą również od nowego roku szkolnego funkcjonowały oddziały gimnazjalne. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzyżowicach dyrektorką została Bożena Herman, a w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Pawłowicach - Irena Potaczek. Nowi dyrektorzy swoje nominacje odebrali z rąk wójta gminy Franciszka Dziendziela podczas spotkania z dyrektorami gminnych placówek oświatowych, które odbyło się w urzędzie w ubiegłym tygodniu.

dyrektorzy, Pawłowice
fot.


Spotkanie było również okazją do podziękowania dyrektorom gimnazjów: Irenie Grabowskiej z Gimnazjum nr 1 im. Ks. Tomasza Wuwera w Pawłowicach i Piotrowi Wieszołkowi z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach oraz Barbarze Nowecie - dyrektorce Publicznego Przedszkola nr 1 w Pawłowicach, którzy po latach pracy odeszli na emeryturę.

Uczniów i nauczycieli czekają nie tylko zmiany na poziomie organizacyjnym. W wakacje wiele się w szkołach działo, szczególnie jeżeli chodzi o roboty inwestycyjne i prace remontowe. Ciągle trwają prace przy budowie boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach Osiedlu oraz odnowienie elewacji budynku. Trwa termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2. W Krzyżowicach, w ramach usuwania szkód górniczych, odmalowano sale i elewację szkoły. W Golasowicach przy szkolnym boisku zamontowano piłkochwyty. Trwają również prace projektowe związane z przebudową parkingu przy Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach oraz przebudowy placów zabaw przy przedszkolach w Warszowicach i Krzyżowicach. Realizacja nastąpi jeszcze w tym roku.

dyrektorzy, Pawłowice
fot.


Część robót w szkołach przeprowadzili pracownicy Gminnego Zespołu Komunalnego, m. in. remont schodów i ogrodzenia (częściowy ) przy Przedszkolu nr 1 w Pawłowicach, prace malarskie w ZSO, w warszowickim przedszkolu, w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Golasowicach, gdzie wykonano również odwodnienie budynku. Pracownicy GZK malowali również część elewacji i naprawili wizerunek Karola Miarki, który znajduje się na ścianie szkoły w Pielgrzymowicach.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA