pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 września 2017
  • wyświetleń: 439

Uczniowie z partnerskiego powiatu poznają nasze instytucje

Uczniowie szkoły zawodowej w powiecie Anhalt-Bitterfeld rozpoczęli właśnie tygodniowe praktyki w powiatowych jednostkach i instytucjach.

Uczniowie z partnerskiego powiatu poznają nasze in
Uczniowie z partnerskiego powiatu poznają nasze instytucje - 09.2017 · fot.


Starosta pszczyński, Paweł Sadza spotkał się z niemieckimi uczniami, którzy odbywają praktyki w naszym powiecie. Przez najbliższe kilka dni uczniowie poznają funkcjonowanie Powiatowego Urzędu Pracy, trzech powiatowych szkół - LO im. B. Chrobrego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, pszczyńskiej komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji. Praktyki odbywać się będą także w Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Do powiatu pszczyńskiego przyjechali uczniowie zawodowej szkoły w Bitterfeld, którzy uczą się na kierunku administracja. - Nasi uczniowie co roku wyjeżdżają na praktyki do europejskich miast, z którymi współpracujemy. Mają dzięki temu okazję poznać różne modele administracji. Cieszę się, że w tym roku zabraliśmy młodzież do Polski, do naszego powiatu partnerskiego. To wymiana oparta o nasze partnerstwo - mówi Bianca Laukat, koordynator partnerstw i wymian europejskich w powiecie Anhalt-Bitterfeld, która przyjechała z uczniami do Pszczyny. Goście z Niemiec zamieszkali w domach uczniów "Chrobrego". Oprócz praktyk w instytucjach zaangażowanych w projekt będą mieli okazję zobaczyć ciekawe miejsca w powiecie pszczyńskim i regionie.

Powiaty pszczyński i Anhalt-Bitterfeld podpisały umowę partnerską w 2016 roku. Celem tej umowy jest wzajemne wspieranie się obu samorządów w rozwoju w obszarach kultury, kształcenia, sportu, turystyki, infrastruktury, gospodarki, jak i wspólne budowanie nowoczesnej struktury administracyjnej. - Te praktyki to kolejny element współpracy pomiędzy naszymi powiatami. Współpracę nawiązały już urzędy, szkoły czy zespoły regionalne. Pracujemy nad pozyskaniem środków na wymiany uczniowskie. W powiecie Anhalt-Bitterfeld znaleźliśmy przyjaciół i dzięki temu współpraca pomiędzy naszymi powiatami jest żywa - mówi starosta Paweł Sadza.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.