pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 25 września 2017
  • wyświetleń: 3286

3,7 mln zł na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie

Nowe okna, docieplone mury, zmodernizowana kotłownia - tak w przyszłym roku wyglądać będzie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich. Na tę inwestycję Urząd Miejski przeznaczy prawie 3,7 mln zł.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie · fot.


Większość stanowią środki europejskie, po które po raz kolejny sięga pszczyński ratusz. Inwestycja prowadzona będzie etapami. Wykonawca ma czas, aby budynek "Jedynki" oddać do 31 sierpnia 2018 roku. Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej. Projekt zakłada wymianę źródeł ciepła, termomodernizację ścian piwnic i fundamentów, ścian budynku, a także wymianę instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. i kotłowni. Oszczędności uda się uzyskać także poprzez wymianę okien i drzwi.

Budynek został wzniesiony w 1939 roku. Obiekt składa się z bloku głównego o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej. Do budynku głównego szkoły została dobudowana sala gimnastyczna ze sceną i częściowym podpiwniczeniem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie · fot.


- Po raz kolejny z sukcesem sięgamy po środki zewnętrzne na tak duże inwestycje. Po budynku szkoły na os. Daszyńskiego i w Wiśle Małej przyszła kolej na SP nr 1, w której uczyło się wiele pokoleń mieszkańców naszej gminy. Budynek od wielu lat wymaga kompleksowego remontu. Dzięki termomodernizacji uzyskamy spore oszczędności. Realizacja tego zadania wynosi 3,7 mln zł. Gdyby nie pieniądze europejskie, gmina nie byłaby w stanie, aby przystąpić do realizacji zadania. Tym bardziej że ze środków własnych budujemy przedszkola i dostosujemy szkoły do tego, aby uczniowie mogli uczyć się w komfortowych warunkach po zmianie systemu oświaty - komentuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie · fot.


Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.