pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 28 września 2017
  • wyświetleń: 719

W gminie Pawłowice przyznano sportowe stypendia

25 września wójt gminy Franciszek Dziendziel oraz przewodniczący Rady Gminy Aleksander Szymura wręczyli stypendia sportowe oraz nagrody dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym, które przyznawane są przez Radę Gminy Pawłowice od 2008 roku. Łącznie z dzisiejszymi przyznano już 20 nagród i 116 stypendiów.

Stypendia sportowe, Pawłowice
W gminie Pawłowice przyznano sportowe stypendia. · fot.


Podstawą otrzymania stypendium oraz nagrody jest: zajęcie od 1 do 5 miejsca w mistrzostwach Polski, Europy, świata lub igrzyskach europejskich organizowanych przez związek danej dyscypliny sportowej, kwalifikacja do udziału w igrzyskach olimpijskich bądź reprezentowanie Polski w turnieju finałowym Mistrzostw Świata, Europy lub igrzyskach europejskich. Zawodnik może otrzymać stypendium, jeżeli w zawodach brało udział co najmniej 8 osób w danej konkurencji, a w konkurencjach zespołowych co najmniej 8 drużyn.

Komisja Stypendialna, której posiedzenie odbyło się 5 września 2017 roku przyznała stypendia sportowe na okres 10 miesięcy czternastu osobom:
1. Danielowi Krzempkowi, zawodnikowi Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego REKORD, za zajęcie III miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-16 w futsalu w sezonie 2016/2017.
2. Aleksowi Żmijakowi, zawodnikowi Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław, za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów U-18 w koszykówce.
3. Jagodzie Tącie, zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego Budo, za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w judo w kategorii 45 kg.
4. Szymonowi Gęborysowi, zawodnikowi Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
5. Bartoszowi Porwiszowi, zawodnikowi Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
6. Dominikowi Szmidtowi, zawodnikowi Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
7. Klaudii Szmidt, zawodniczce Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie IV miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
8. Marlenie Dziewirz, zawodniczce Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie IV miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
9. Karolinie Nowak, zawodniczce Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie IV miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
10. Gabrieli Hanzel, zawodniczce Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
11. Magdalenie Herman, zawodniczce Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
12. Paulinie Frysz, zawodniczce Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
13. Kacprowi Opolkce, zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego UNIA Oświęcim, za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat w sztafecie 4x100 m w stylu dowolnym.
14. Justynie Pisarek, zawodniczce Uczniowskiego Klubu Pływackiego UNIA Oświęcim, za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat w sztafecie 4x100 m w stylu dowolnym.

Oprócz stypendiów komisja przyznała również dwie nagrody, które trafiły do:
1. Kaliny Paszyny za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski w Inline Alpine w kategorii Junior A.
2. Ewy Nogły, zawodniczki Klubu Sportowego Warszowice, za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorek w curlingu.

Dwoje sportowców zostało wyróżnionych dyplomem:
1. Robert Kamiński - zawodnik Klubu Sportowego Warszowice, II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
2. Monika Wosińska - zawodniczka Klubu Sportowego Warszowice, IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na sportowej arenie.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.