pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 listopada 2017
  • wyświetleń: 705

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki z Goczałkowic z wizytą w komisariacie

Niezwykły prezent czekał na przedszkolaków, którzy ostatnio odwiedzili pszczyńskich stróżów prawa. Mama jednego z maluchów jest policjantką, wiedząc więc, jak ważne jest bezpieczeństwo małych pieszych na drodze, przekazała każdemu dziecku imienne kamizelki odblaskowe.

Przedszkolaki z Goczałkowic z wizytą w komisariacie - 11.2017 · fot.


Dodatkowo przedszkolaki mogły zobaczyć i przymierzyć sprzęt służbowy oraz zasiąść w policyjnym radiowozie. Kiedy opuszczały komendę, śmiało można było powiedzieć, że nie tylko było je słychać, ale też dobrze widać.

Teraz przedszkolaki z goczałkowickiej placówki mogą śmiało iść na spacer. Nie straszne im będzie przejście dla pieszych, ani samochody. Po wizycie w komendzie wiedzą już, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Mają też pewność, że nadjeżdżający kierowcy dostrzegą ich z daleka dzięki otrzymanym kamizelkom odblaskowym. Ten fluorescencyjny prezent, który ufundowała mama jednego z maluchów, ma uchronić ich przed niebezpieczeństwem na drodze, a przede wszystkim pomóc im w nauce właściwych zachowań w ruchu ulicznym.

Przedszkolaki były zachwycone wizytą na komendzie, tym, że mogły zobaczyć w jednym czasie tak wielu policjantów i tak dużą ilość radiowozów. Dodatkową atrakcją dla nich była prezentacja sprzętu służbowego, a nawet możliwość przymierzenia. Bezcenną wartością spotkania była jednak przekazana dzieciom wiedza na temat ich bezpieczeństwa na drodze oraz kamizelki z imionami maluchów i nazwą przedszkola.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.