pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 listopada 2017
  • wyświetleń: 285

Inscenizacja "Dziadów" w Samochodówce

W piątek, 27 października w murach naszej szkoły uczestniczyliśmy w wydarzeniu  "Dziady kontra Halloween". W ramach  programu wydarzenia uczniowie naszej szkoły wystawili inscenizację misterium obrzędowego - "Dziady cz. II" z fragmentem ballady "Romantyczność" Adama Mickiewicza.

Inscenizacja "Dziadów" w Samochodówce
Inscenizacja "Dziadów" w Samochodówce - 27.10.2017 · fot.


Dźwięki przerażającej muzyki towarzyszące aktorom spowodowały ciszę wśród publiczności, wprowadzając w atmosferę ludowego obrzędu. Palące się świece i tlące kadzidła, duchy oraz mroczny głos Guślarza - to już nie była szkolna scena, tutaj fikcja stała się rzeczywistością! Uczestniczyliśmy w dziadach!

Zdecydowanie najmocniejszą stroną sztuki była znakomita obsada aktorska oraz jej niesamowita gra. Stroje i charakteryzacje odtwórców ról bardzo dobrze oddawały klimat odległych czasów, a muzyka potęgowała grozę sytuacji i wprowadzała aurę tajemniczości.

"Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom" - cytat z Szekspira zapamiętają z pewnością wszyscy ci, którzy widzieli na własne oczy inscenizację w wykonaniu uczniów klas II c oraz  II BT. Słowa te stanowią nie tylko motto do "Dziadów" cz. II, lecz są także wyrazem przekonania o istnieniu irracjonalnego świata, który udało się grupie młodych aktorów wykreować, zaprezentować na scenie i utrwalić w naszej świadomości.

Kolejnym punktem szkolnego wydarzenia był wieczorny maraton filmowy. Uczniowie mieli możliwość spędzenia wieczoru przed dużym ekranem w auli szkoły. Popcorn, świetny humor i dobry film sprzyjały integracji młodzieży.

Anna Harazin

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.