Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 listopada 2017
  • wyświetleń: 1297

Wolontariat - czy warto pomagać? Finał projektu w Goczałkowicach

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju zakończyła realizację projektu "Dając zyskujesz - zdobywanie różnorakich kompetencji poprzez wolontariat" sfinansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Projekt miał na celu kształtowanie aktywnych postaw społecznych wśród młodych ludzi poprzez angażowanie ich w pracę o charakterze wolontariatu.Wypowiedzi uczniów biorących udział w projekcie oraz opinie ich rodziców świadczą o tym, że cel został osiągnięty. Uczniowie dostrzegli potrzebę angażowania się w pomoc dla potrzebujących, zobaczyli sens pracy charytatywnej i uwierzyli w to, że ich działania mogą mieć wpływ na otaczające ich środowisko.

- Wizyty w różnych ośrodkach znajdujących się w okolicy Goczałkowic-Zdroju odwiedzonych podczas realizacji projektu, pozwoliły na nawiązanie współpracy, którą mamy nadzieję kontynuować, włączając młodzież naszej szkoły w różne akcje charytatywne. Wierzymy, że się to uda, ponieważ w szkole już od dawna prężnie działa sekcja wolontariatu, a realizowany projekt dodatkowo pomógł zaszczepić w młodzieży chęć pomagania innym - zauważają nauczyciele.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć www.facebook.com/Daj%C4%85c-zyskujesz-zdobywanie-r%C3%B3%C5%BCnorakich-kompetencji-poprzez-wolontariat-136588293656771/
]tutaj[/url].

Wolontariat - czy warto pomagać?
fot.


43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Powstańców Śląskich 3

tel. 032 2107212
tel. 032 2107175

Anna Sławska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA