pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 8 listopada 2017
  • wyświetleń: 850

[ZDJĘCIA] Grupy starszaków z Przedszkola nr 2 z wizytą w Osinach

W czwartek, 19 października grupy starszaków wyruszyły na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach. Z uśmiechami na buziach udały się do autobusów i ruszyły w trasę.

Grupy starszaków z Przedszkola nr 2 z wizytą w Osinach - 19.10.2017 · fot.


Odbyły się tam zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków pt. "Kiszenie kapusty". Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w procesie kiszenia kapusty. Najpierw musiały ją poszatkować - tym zajęli się chłopcy, a następnie dziewczynki wrzucały tak przygotowaną kapustę do beczki. Później należało ją mocno udeptać - jednak tym zajął się gospodarz. Każdy miał także możliwość degustacji ukiszonej kapusty. Dzieci poznały także śląski taniec z miotłą - "Mietlorz". Po skończonej pracy był czas oczywiście na odpoczynek i mały poczęstunek - chleb ze smalcem.

Druga część zajęć to poznawanie jesiennych plonów poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów, zabaw ze śpiewem. Wszyscy dobrze się bawili uczestnicząc w proponowanych zajęciach. Na zakończenie spotkania zadaniem dzieci było wykonanie kapuścianej głowy. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć.
Wycieczka była bardzo udana. Wzbogaceni o nowe doświadczenia, a także wiedzę o zwyczajach w naszym regionie wróciliśmy do przedszkola.

Przedszkole Publiczne nr 2

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.