pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 10 listopada 2017
  • wyświetleń: 667

[ZDJĘCIA] Uczniowie PZS 1 nie będą bali się przyszłości

W ubiegłą sobotę grupa 20 uczniów pszczyńskiej Samochodówki wróciła z 3-tygodniowego stażu zagranicznego w Niemczech. Dzięki realizacji projektu "Mam wiedzę, mam umiejętności, nie boję się przyszłości" uczniowie mogli podnieść szereg kompetencji, zaczynając od najważniejszych - zawodowych a na językowych, społecznych i kulturalnych kończąc.

Uczniowie Samochodówki na stażu w Niemczech - 10.2017 · fot.


Uczniowie, którzy odbyli praktyki, kształcą się w zawodach technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych, ślusarz, sprzedawca, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, elektryk. Dla naszych uczniów nabyte doświadczenia na pewno przełożą się na lepszy start w dorosłe zawodowe życie, a także niewątpliwie wpłyną na wyniki egzaminu zawodowego.

Bez wątpienia w czasie tych 3 tygodni uczniowie wiele się nauczyli, ale też i wiele zobaczyli. Podczas stażu zorganizowano bowiem wycieczki do Lipska, Berlina, Drezna. Uczniowie odwiedzili także Pomnik Bitwy Narodów, zoo w Lipsku, a także mile spędzili czas w parku rozrywki i na kręglach. Nie bez znaczenia dla przyszłości młodego człowieka było podniesienie kompetencji społecznych, organizacji czasu, rozplanowania harmonogramu dnia, relacji z innymi uczestnikami projektu nie tylko z własnej grupy.

Uczniowie Samochodówki na stażu w Niemczech - 10.2017 · fot.


Jesteśmy przekonani, że kompetencje, jakie nasi uczniowie nabyli i nabywają na tego typu stażach, bardzo dobrze przygotowują ich do startu w dorosłe, nie tylko zawodowe życie. Z doświadczenia wiemy, że nasi absolwenci, dzięki uzyskiwanym podczas tego typu staży certyfikatami i umiejętnościom, mają większe szanse na znalezienie dobrej czy lepszej pracy, nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Niniejszy staż zrealizowany był w oparciu o wieloletnią współpracę z Niemiecką firmą VITALI, która dokłada ogromnych starań, by realizowane mobilności były na jak najwyższym poziomie.

Tym stażem zakończyliśmy realizację dwuletniego, obejmującego cztery staże, projektu realizowanego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Jednakże to nie koniec zagranicznych mobilności uczniów PZS nr 1 w Pszczynie. Już w lutym przyszłego roku kolejna grupa swoje kompetencje m.in. zawodowe podnosić będzie w Hiszpanii, a na kolejnych naszych przyszłych uczniów czekają interesujące wyjazdy. Szkoła w niedalekiej przyszłości ma jeszcze kilka staży do zrealizowania w perspektywie najbliższych dwóch lat, a kolejne wnioski już się tworzą. Stad też warto przemyśleć właściwy wybór kierunku kształcenia swojej przyszłości oraz szkoły, gdzie będzie, w sposób międzynarodowy, rozwijało się swoją wiedzę i umiejętności. Warto zapamiętać, że staże zagraniczne dają naszym uczniom i przyszłym absolwentem lepszy start w dorosłe zawodowe życie.

Uczniowie Samochodówki na stażu w Niemczech - 10.2017 · fot.


Anna Harazin

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.