pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 14 listopada 2017
  • wyświetleń: 483

Europejski Uniwersytet Latający w III Liceum Ogólnokształcącym

Już w najbliższy piątek, 17 listopada uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w zajęciach w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego koordynowanych przez p. Monikę Zalas i p. Elżbietę Jasińską.

Europejski Uniwersytet Latający to akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych realizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Team Europe i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE.

Tematem spotkania w III Liceum Ogólnokształcącym będzie przyszłość Unii Europejskiej. Zajęcia poprowadzi ekspert prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Krysieniel - doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Bankowej, członek Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie jako ekspert w dziedzinie prawno-konstytucyjnych aspektów rozszerzenia Unii Europejskiej na Bałkany - oraz Mateusz Konieczny - trener i animator z Pracowni Inspiracji Kulturalnych, laureat konkursu dla animatorów społecznych im. Heleny Radlińskiej.

Poprzez praktyczne lekcje z udziałem ekspertów uczniowie uświadomią sobie, że Unia Europejska dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich życia codziennego, a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne.

Europejski Uniwersytet Latający w III Liceum Ogólnokształcącym


III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 2103620

III LO

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.