pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 15 listopada 2017
  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 2510

W czwartek wystartuje Pszczyński Festiwal Nauki

Za nami:

Pszczyna doczekała się własnego, autorskiego Festiwalu Nauki. Już w najbliższy czwartek startuje wydarzenie, które ma być świętem, nie tylko dla najwybitniejszych uczniów czy naukowców naszego regionu. Program Festiwalu otwarty jest dla wszystkich a w swojej przystępnej i popularnonaukowej formie ma ukazywać piękno nauki z którego korzystamy na co dzień.

Pomysłodawcami Festiwalu oraz jego głównymi realizatorami są Panowie Cezary Filipiuk oraz Mirosław Kozik, a inicjatywę i pomysł poparł Starosta Pszczyński Paweł Sadza.

Inauguracja I Pszczyńskiego Festiwalu odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 17.00 w Auli Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Wstęp jest wolny.

Z okazji inauguracji wygłoszone zostaną dwa wykłady popularnonaukowe, które wygłoszą znani i cenieni na świecie Profesorowie Krystian Roleder oraz Marek Zrałek. To będzie ogromny zaszczyt gościć w Pszczynie tak uznane nazwiska - komentują organizatorzy.

Program:

17.00 Uroczysta Inauguracja Festiwalu
17.10 Wykład - Prof. zw. dr hab. Krystian Roleder: "Nie taki Einstein, jak go malują"
18.10 Wykład - Prof. zw. dr hab. Marek Zrałek: "Pochodzenie masy - co wiedziała, a czego wiedzieć nie mogła Maria Skłodowska Curie?".


Podczas inauguracji przedstawione zostaną dalsze plany tegorocznej odsłony Festiwalu oraz zamiary na przyszłość. Już dzisiaj wiadomo, że tegoroczna edycja Festiwalu obejmie konkurs chemiczny dla szkół średnich oraz pokazy naukowe dla szkół podstawowych.

Pszczyński Festiwal Nauki


new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.