pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 1026

Program "Starszy kolega, starsza koleżanka" w SP nr 1 w Pszczynie

W Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie ruszyła piąta edycja programu "Starszy kolega, starsza koleżanka". Program ten polega na cotygodniowych spotkaniach wolontariuszy - uczniów I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie z podopiecznymi - uczniami szkoły podstawowej.

Program "Starszy kolega, starsza koleżanka" w SP nr 1 - 7.11.2017 · fot.


Licealiści pomagają młodszym kolegom i koleżankom w nauce, poszerzają ich umiejętności w zakresie języka angielskiego, zawsze chętnie służą pomocą, wykorzystując swój czas, zdolności i wiedzę. W ubiegłym roku szkolnym poszerzono zakres programu na rzecz uczniów szczególnie uzdolnionych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnej edukacji, pragniemy rozwijać zdolności dzieci w zakresie posługiwania się językiem angielskim oraz wdrażać umiejętności samopomocy. Osobisty potencjał młodych, zdolnych wolontariuszy wyzwala szeroki zakres metod praktycznego działania, które w przyjaznej atmosferze pomagają podopiecznym nie tylko nadrobić zaległości w nauce, ale także wzbudzają ich motywację do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Ten rodzaj wolontariatu jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu, urozmaiceniem nauki i rozwijania kompetencji społecznych obu stron. Licealiści również zdobywają doświadczenie, lepiej poznają siebie, swoje możliwości, otwierają się na nowych ludzi. Wspólne spotkania dają szansę na rzecz najważniejszą - uczenie się od siebie nawzajem.

Program "Starszy kolega, starsza koleżanka" w SP nr 1 - 7.11.2017 · fot.


Program z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym do pracy w wolontariacie zgłosiło się aż 30 wolontariuszy, w tym niektórzy z nich zadeklarowali swoją pomoc kolejny rok. Ostatecznie licealiści objęli pomocą 38 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie. Pierwsze wspólne spotkanie wszystkich uczestników programu miało miejsce 7 listopada. Wtedy to uczniowie mieli okazję poznać się wzajemnie i dowiedzieć się, z kim będą widywali się w trakcie tego roku.

Uczestnikom programu życzymy wytrwałości, cierpliwości oraz wiele satysfakcji ze wspólnych spotkań.

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.