pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 17 listopada 2017
  • wyświetleń: 4105

Budynek SP nr 13 w Wiśle Małej ocieplony. Koszt wyniósł 790 tys. zł

W Szkole Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej zakończono prace związane z termomodernizacją. Na wymianę stolarki, izolację i ocieplenie całego budynku Urząd Miejski w Pszczynie przeznaczył ponad 790 tys. zł. Prawie pół miliona złotych stanowiła dotacja.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej · fot.


W ramach inwestycji w budynku szkoły przeprowadzono roboty budowlane (m.in. wymiana stolarki, docieplenie ścian powyżej posadzki parteru, ocieplenie cokołu od poziomu terenu do posadzki parteru, izolacja i ocieplenie ścian piwnic i fundamentów poniżej terenu, docieplenie stropodachu), roboty elektryczne (wymiana instalacji odgromowej) oraz roboty instalacyjne (modernizacja instalacji c.o., modernizacja kotłowni gazowej).

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej · fot.


- Po raz kolejny z sukcesem pozyskaliśmy dla naszej gminy środki na zadania związane z termomodernizacją - tłumaczy burmistrz Dariusz Skrobol. - Mając taka możliwość przygotowujemy duże, kompleksowe rozwiązania. Po budynku szkolnym na os. Daszyńskiego oraz w Wiśle Małej nadszedł czas na Szkołę Podstawową nr 1. Budynek wybudowany został w 1939 roku. Składa się z bloku głównego o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej. Ocieplenie ścian wraz z modernizacją kotłowni i wymianą stolarki pozwoli w przyszłości wygospodarować spore oszczędności w okresie grzewczym- dodaje.

Szkoła podstawowa nr 1 w Pszczynie, sp nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie · fot.


Środki na remont Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej zostały uzyskane w ramach poddziałania 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Wiśle Małej

43-200 Wisła Mała
ul. Sokoła 10

tel. 032 2123419

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.