pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 17 listopada 2017
  • wyświetleń: 571

Gilowice: spotkanie nt. wolontariatu europejskiego w Liceum

W środę, 15 listopada w gilowickim liceum odbyło się spotkanie promujące wolontariat europejski oraz programy wymiany młodzieżowej finansowane z funduszy Komisji Europejskiej.

Spotkanie nt. wolontariatu europejskiego w Liceum - 15.11.2017 · fot.


Zajęcia poprowadzili Natalia i Marcin Germanek z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego, którzy bardzo rzeczowo przedstawili uczniom możliwości, jakie daje finansowanie z Unii Europejskiej (program Erasmus+) w zakresie udziału w wolontariacie europejskim oraz programach wymiany młodzieży. Uczniowie zostali zapoznani z korzyściami wyjazdu na wolontariat oraz warunkami, jakie należy spełnić, aby wziąć udział w tego typu wyjazdach.

Prowadzący spotkanie zwrócili uwagę na szeroki wybór wyjazdów zagranicznych dostępnych dzięki finansowaniu z Unii Europejskiej i zachęcili do korzystania z możliwości zdobycia doświadczenia, doskonalenia znajomości języków obcych i poznawania nowych kultur dzięki udziałowi w zagranicznych mobilnościach.

Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat działalności Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego oraz ofertami wyjazdów i relacjami ze zrealizowanych projektów zapraszamy na stronę internetową: www.frsp.eu.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach

43-227 Gilowice
ul. Korfantego 38

tel. 32 2117321

Joanna Kocioła

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.