pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 listopada 2017
  • wyświetleń: 476

Konkurs pieśni patriotycznej - wyróżnienie dla reprezentantki OHP

W sobotę, 18 listopada uczennice Powiatowego Zespołu Szkół nr 1: Kinga i Ksenia reprezentowały Ochotniczy Hufiec Pracy w Pszczynie w II Przeglądzie Pieśni Patriotycznej województwa małopolskiego w Skomielnej Białej.

Konkurs pieśni patriotycznej - wyróżnienie dla reprezentantki OHP w Pszczynie


Do tegorocznego konkursu zaproszono uczestników z całej Polski. 51 wykonawców zaprezentowało się w repertuarze pieśni patriotycznych. Pieśni te towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, przybliżały wiedzę o historii i tożsamości narodowej, wspierały i inspirowały.

Ksenia wykonała piosenkę autorstwa Jana Pietrzaka "Taki kraj", Kinga piosenkę Kazimierza Wroczyńskiego i Jana Lankau "Białe róże". Jury konkursowe doceniło występ Kingi i uhonorowało ją wyróżnieniem. Z rąk wójta gminy Lubień Kazimierza Szczepańca i komendanta Małopolskiej Komendy OHP Krzysztofa Świerczka otrzymała dyplom i nagrody.

12-6 Hufiec Pracy

43-200 Pszczyna
ul. Dworcowa 23, pok.19

tel. 32 4471700

Ochotniczy Hufiec Pracy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.