pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 30 listopada 2017
  • wyświetleń: 994

Przystań Ocalenie z wizytą w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie

28 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się poruszające spotkanie z Panem Dominikiem Nawa, założycielem i opiekunem przytuliska dla zwierząt "Przystań Ocalenie" w Ćwiklicach.

Przystań Ocalenie z wizytą w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - 28.11.2017 · fot.


Młodzież szkolna z ogromnym zainteresowaniem obejrzała wzruszające projekcje filmowe przygotowane przez Pana Dominika, który z nieustanym zapałem przybliża młodym ludziom historie pokrzywdzonych zwierząt będących podopiecznymi przytuliska.

Przystań Ocalenie od lat pomaga schorowanym, starym i potrzebującym zwierzętom. Podopiecznymi schroniska są konie, krowy, kozy, owce, psy i wiele innych zwierząt.

"Przystań Ocalenie nie jest normalnym miejscem. Nikt tutaj nie bije, nie upycha do klatek, nie kłuje śrubokrętem w oczy, nie otumania alkoholem. Nikt tu nie je mięsa. To dom zwierząt. Wszystko postawione na głowie: ludzki czas podporządkowany zwierzętom, domowe sprzęty przystosowane do ich potrzeb, zwierzęta żyjące w zgodzie. Psy śpią przytulone do kotów, koziołki obok świni, konie podchodzą do obcych i pozwalają się głaskać. Jakby wolały nie pamiętać, co często znaczy słowo "człowiek"."
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z wielkim zapałem przyłączyli się do akcji pomocy zwierzakom. W mgnieniu oka pojawiło się kilka inicjatyw. Pieczenie ciast, kiermasz ozdób świątecznych oraz zbiórka środków czystości, koców, misek itp.

Wizyta człowieka o ogromnym sercu, Pana Dominika Nawy, z pewnością zaszczepiła w młodzieży poczucie empatii, współczucia, chęć do pomocy i wolontariatu.

Szkoła planuje regularnie wspomagać Przystań Ocalenie mając nadzieję, że grono chętnych do pomocy znacznie się poszerzy.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 gorąco zachęcają rodziców, opiekunów i wszystkich ludzi dobrej woli do zaangażowania się w akcję pomocy dla przytuliska!

Zapraszamy do podjęcia inicjatywy na kilka sugerowanych przez Przystań Ocalenie sposobów:
  • możesz wesprzeć finansowo utrzymanie koni przebywających w Przystani Ocalenie oraz wykupić kolejne konie, wpłacając dowolną kwotę na konto: Przytulisko dla koni "Przystań Ocalenie" Komitet Pomocy dla Zwierząt, nr konta 29 1750 0012 0000 0000 2212 8288,
  • możesz zostać sponsorem jednego z wykupionych koni, nadając mu wybrane przez siebie imię, wpłacając miesięcznie ustaloną kwotę,
  • możesz zebrać wśród znajomych żywność, środki czystości, koce, miski itp.,
  • możesz zamówić kalendarz, z którego dochód w całości jest przeznaczony na utrzymanie przytuliska "Przystań Ocalenie",
  • przekaż 1% podatku KRS 0000015352,
  • zadzwoń tel. 501-241-784,
  • odwiedź stronę internetową lub konto na facebooku.


Serdecznie zapraszamy!
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie

Magdalena Tyc

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.